4 Kasım 2022 Haftası Vizyon Filmleri

4 Kasım 2022 Cuma günü itibariyle 3’ü yerli 4’ü yabancı olmak üzere toplamda 7 tane film gösterime giriyor. Filmlerin kısa bilgileri ve fragmanlarına haber metnimizden ulaşabilirsiniz.

Film Adı: Mahalleden Arkadaşlar
Yazan: Selçuk Aydemir
Yönetmen: Selçuk Aydemir
Oyuncular: Nurgül Yeşilçay, Alper Kul, Murat Akkoyunlu, Esat Polat Güler, Şahin Kendirci
Konu: Selçuk Aydemir’in 2015 yılında yayınladığı kendi kitabından uyarlama olan filmde Aydemir 90’lı yıllarda kendi mahallesinde yaşadığı olayları, arkadaşlarını ve ailesini anlatıyor.

Film Adı: Hazine
Yazan: Canbert Yerguz
Yönetmen: Canbert Yerguz
Oyuncular: Çağlar Çorumlu, Boran Kuzum, Şükran Ovali, Serkan Keskin, Aslıhan Gürbüz, Hasibe Eren
Konu: Annesini defnetmek için yıllar sonra doğup büyüdüğü kasabasına dönen devlet memuru Mesut (Çağlar Çorumlu), annesine karşı son görevini yerine getirmek ve bir an önce Ankara’ya dönerek yarım bıraktığı gönül meselesini tamamlamak ister. Ama işler umduğu gibi gitmez. Mesut’un memleketinde planladığından daha fazla kalması gerekecektir. Bu esnada kardeşi Musa (Boran Kuzum) yüzünden katıldığı bir define kazısı sırasında yaşanan olayların tam ortasında kalan Mesut’un içine düştüğü talihsizlikler zinciri kara komik bir maceraya dönüşür.

Film Adı: Hep Yek 5: Bizim Şeyimiz Mi Altan
Yazan: Bilal Koyuncu
Yönetmen: Özgür Bakar
Oyuncular: İnan Ulaş, Torun Önder Açıkbaş, Tuna Orhan, Orhan Aydın, Emir Benderlioğlu, Cansu Fırıncı, Sermiyan Midyat
Konu: Cezaevinden tahliye olduktan sonra Ali Kapan’ın ilk işi Bilal Özkök’ü öldürüp suçu ezeli düşmanı Kolsuz Şükrü’ye yıkmaktır. Bu iş için bir maşa gereklidir; maşa ise Altan ve Gürkan’dır. İkilimizi bu sefer sıkıntılı olaylar beklemektedir.

Film Adı: Space Dogs: Tropical Adventure – Astronot Köpekler 3: Tropikal Macera
Yazan: Mike Disa
Yönetmen: Inna Evlannikova
Oyuncular: Mauriett Chayeb, Mari Monge, Romulo Bernal, Jason Kesser

Yapım Yılı: 2020
Konu: Atlantik Okyanusu’nun tropik bölgelerinde gizemli ve tehlikeli bir girdap ortaya çıkar ve astronotlar Belka ile Strelka olayı araştırmak için olay yerine gönderilir. Arkadaşlarının yardımıyla Belka ve Strelka bir kez daha kahramanca hareket ederek gezegeni kurtarmak için cüretkâr bir görevi tamamlamak zorundadırlar.

Film Adı: Syk Pike – Sick of Myself – İlgi Manyağı
Yazan: Kristoffer Borgli
Yönetmen: Kristoffer Borgli
Oyuncular: Kristine Kujath Thorp, Eirik Sæther, Fanny Vaager, Sarah Francesca Brænne, Fredrik Stenberg, Ditlev-Simonsen, Steinar Klouman Hallert, Ingrid Vollan, Andrea Bræin Hovig, Henrik Mestad, Anders Danielsen Lie
Konu: Erkek arkadaşının çalıntı mobilyalardan heykeller yapan çağdaş bir sanatçı olarak ün kazanarak yükselişinin giderek gölgesinde kalan Signe, Oslo’nun kültürel seçkinleri çevresinde hak ettiği ilgiyi geri kazanmak için kötü bir plan yapar.

Film Adı: Jeepers Creepers: Reborn – Kabus Gecesi Diriliş
Yazan: Sean-Michael Argo
Yönetmen: Timo Vuorensola
Oyuncular: Sydney Craven, Imran Adams, Jarreau Benjamin, Peter Brooke, Matt Barkley, Ocean Navarro, Alexander Halsall, Georgia Goodman, Gabriel Freilich, Dee Wallace, Gary Graham
Konu: Sevgilisi Chase’in ısrarıyla bir korku festivaline giden Laine, festivalin yapıldığı kasabanın geçmişinde yer eden The Creeper ile ilgili anlamlandıramadığı hayaller görmeye başlar ve olaylar gelişir.

https://youtu.be/6D0yFgZnmYM

Film Adı: Coupez! – Final Cut – Kestik
Yazan: Michel Hazanavicius, Shin’ichirô Ueda, Ryoichi Wada
Yönetmen: Michel Hazanavicius
Oyuncular: Romain Duris, Bérénice Bejo, Grégory Gadebois, Finnegan Oldfield, Matilda Anna Ingrid Lutz, Sébastien Chassagne, Raphaël Quenard, Lyès Salem, Jean-Pascal Zadi
Konu: Coupez! 2017 yapımı kült Japon yapımı “One Cut of the Dead” isimli filmin günümüz uyarlaması. Düşük bütçeli bir zombi filmi çeken ekibin setini gerçek zombiler basar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir