18 Kasım 2022 Haftası Vizyon Filmleri

18 Kasım 2022 Cuma günü itibariyle 3’ü yerli 2’si yabancı olmak üzere toplamda 5 tane film gösterime giriyor. Filmlerin kısa bilgileri ve fragmanlarına haber metnimizden ulaşabilirsiniz.

Film Adı: Barış Akarsu “Merhaba”
Yazan: Mert Dikmen, Can Anar
Yönetmen: Mert Dikmen
Oyuncular: İsmail Ege Şaşmaz, Almila Ada, Hüseyin Avni Danyal
Konu: Barış Akarsu “Merhaba”, bir şarkı yarışmasıyla tüm ülkeye adından söz ettiren ve trajik bir kaza sonucu genç yaşta hayatını kaybeden Barış Akarsu’nun hikâyesini anlatıyor.

Film Adı: Müjdemi İsterim
Yazan: Olcay Onur Kaya, Ömer Faruk Yardımcı
Yönetmen: Ömer Faruk Yardımcı
Oyuncular: Ahmet Kural, Ecem Erkek, Mehmet Özgür, İlker Aksum
Konu: Nişanından bir gece önce Müjde’nin çalıştığı kulübe giden Bulut’un karşısına eski sevgilisi çıkar ve hamile olduğunu söyler. Nişanlısı Leyla’dan ayrılmazsa basına konuşup büyük gürültü çıkartacaktır. Açmazdan kalan Bulut nişandan kaçmaya karar verir. Ancak arabasına saklanan davetsiz bir misafir vardır; Müjde. İkili, nişanda işlenen bir cinayet yüzünden polisin peşlerinde olduğunu öğrenir. Tek çareleri, bu cinayeti kendi imkanları ile çözüp suçsuz olduklarını kanıtlamaktır. Ancak zaman geçtikçe, yaşananların bir cinayetten çok daha fazlası olduğunu öğreneceklerdir.

Film Adı: Lyle, Lyle, Crocodile – Tim, Tim, Timsah
Yazan: Will Davies, Bernard Waber
Yönetmen: Josh Gordon, Will Speck
Oyuncular: Javier Bardem, Winslow Fegley, Shawn Mendes
Konu: Primm ailesi New York’a taşındığında küçük oğulları Josh, yeni okuluna ve yeni arkadaşlarına uyum sağlamakta zorlanır. Yeni evinin tavan arasında banyo yapmayı, havyarı ve harika müziği seven, şarkı söyleyen bir timsah olan Lyle’ı keşfettiğinde her şey değişir. İkisi hızla arkadaş olurlar, ancak Lyle’ın varlığı kötü komşu Bay Grumps tarafından tehdit edildiğinde işler değişir.

Film Adı: The Menu – Menü
Yazan: Seth Reiss, Will Tracy
Yönetmen: Mark Mylod
Oyuncular: Ralph Fiennes, Anya Taylor-Joy, Nicholas Hoult, Hong Chau 
Konu: Genç bir çift, şefin şok edici sürprizlerle zengin bir menü hazırladığı seçkin bir restoranda yemek yemek için ücra bir adaya gider.

Film Adı: Sabırsızlık Zamanı
Yazan: Aydın Orak
Yönetmen: Aydın Orak
Oyuncular: Mirza Zarg, Mirhat Zarg, İştar Gökseven, Pelin Batu, Feride Çetin, Ali Seçkiner Alıcı, Rıza Sönmez
Konu: Sabırsızlık Zamanı, Diyarbakır’ın yakıcı yaz sıcağı altında yoksul bir kenar mahallede yaşayan iki kardeşin mahallelerinin hemen yanındaki lüks sitenin duvarını aşıp havuzuna girme mücadelesidir. Okulda karşılarına çıkan havuz problemleriyle başı dertte olan bu iki kardeş için, havuz gerçek yaşamlarında da bir takıntı haline gelir. Denkleştirdikleri parayla plastik havuz alıp içene girmeleri onları tatmin etmez. “Neden zenginler gerçek havuza giriyor da biz sahte havuza giriyoruz?” sorusu önünü alamadıkları bir hırsa dönüşmüştür. Yaptıkları planı devreye sokar ve lüks siteye girmeyi başarırlar. Havuzun bir ucunda elinde copla güvenlik görevlisi, diğer ucunda iki kardeş. Ne pahasına olursa olsun o havuza girilecek, fakat unuttukları bir şey var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir