25 Kasım 2022 Haftası Vizyon Filmleri

25 Kasım 2022 Cuma günü itibariyle 3’ü yerli 4’ü yabancı olmak üzere toplamda 7 tane film gösterime giriyor. Filmlerin kısa bilgileri ve fragmanlarına haber metnimizden ulaşabilirsiniz.

Film Adı: Kendi Yolumda
Yazan: Ali Kobanbay
Yönetmen: Ömer Faruk Sorak
Oyuncular: Gökhan Özoğuz, Gökçe Bahadır, Ferit Aktuğ, Okan Çabalar, Tuncer Salman, Erkan Can, Hakan Özoğuz
Konu: Gökhan Özoğuz’un arabası, Adana’nın kenar bir mahallesinde bozulur. Gittiği tamircide, babasıyla birlikte çalışan ve aslında müzisyen olmak isteyen, ancak aile baskısı ve zor hayat şartları sebebi ile bu hayalini gerçekleştirememiş bir tamirci çırağı olan Ömer Ali ile karşılaşır. Ömer Ali, Gökhan’a telefonuna kayıt ettiği şarkısını dinletir. Gökhan şarkıyı beğenir ve işin peşini bırakmamasını söyler. Baskıcı bir babaya sahip olan genç tamirci, Gökhan’a; “Sen de benim gibi bir aileye, benim doğduğum coğrafyada doğsaydın, Athena olabilir miydin?” sorusunu yöneltir. Gökhan, Ömer Ali’nin sorusundan etkilenmiştir. Arabanın tamirini beklerken uykuya dalar. Komedram türündeki filmin devamını, Gökhan’ın kendini Adana’nın zorlu mahallelerinde büyüyen bir tamirci çırağı olarak gördüğü; eğlenceli, romantik, müzik ve aksiyonla dolu rüyasından izleriz. Kendi yolunda gitmenin önemini sorgulatan, çarpıcı bir rüya.

Film Adı: Poker Face – Tehlikeli Oyun
Yazan: Stephen M. Coates, Russell Crowe
Yönetmen: Russell Crowe
Oyuncular: Russell Crowe, Liam Hemsworth, RZA, Aden Young, Steve Bastoni, Daniel MacPherson, Brooke Satchwell
Konu: Russell Crowe’un başrolünde yer alıp yönetmenliğini üstlendiği film, teknoloji sektöründe kendine bir servet yaratan Jake Foley’nin çocukluk arkadaşlarına ev sahipliği yaptığı büyük ödüllü bir poker gecesinin ortaya çıkan sırlar ve sürpriz gelişmelerle birlikte farklı bir noktaya evirilmesini konu ediniyor. Büyük kazançların ve kayıpların olduğu poker dünyasına odaklanan filmde Russell Crowe, teknolojiden servet kazanmış dolar milyarderi ve kumarbaz Jake Foley karakterine hayat veriyor. Milyarder Foley, en iyi arkadaşlarına asla unutamayacakları bir gece hazırlar ve onlara hayal bile edemeyecekleri kadar çok para kazanma şansı tanır. Ancak bu oyunu oynamak için, oyuncuların hayatlara pahasına korudukları tek şeyi yani en özel sırlarını ortaya dökmeleri gerekir. Oyun ilerledikçe, Foley’in arkadaşları oynadıkları oyunun gerçekte neyin hakkında olduğunu keşfedecektir.

Film Adı: One Piece Film: Red
Yazan: Brooklyn El-Omar, Tsutomu Kuroiwa, Eiichiro Oda (manga)
Yönetmen: Gorô Taniguchi
Oyuncular: Mayumi Tanaka, Kazuya Nakai, Akemi Okamura, Kappei Yamaguchi, Hiroaki Hirata, Ikue Ôtani
Konu: Müzik adası Elegia’da, dünyanın en iyi sanatçısı olarak bilinen ama daha önce yüzü hiç görülmemiş olan Uta, ilk canlı konserini verecek ve hayranlarına kendini gösterecektir. Dünyanın dört bir yanından konsere gelen hayranların arasında Luffy ve Hasır Şapka Korsanları da vardır. Ancak etkinlikler başladığında Uta’yla ilgili onları şok edecek bir gerçek öğrenirler.  

Film Adı: Mihrez 2: Cin Padişahı
Yazan: Raziye Sultan
Yönetmen: Ahmet Arslan
Oyuncular: Levent Çakır, Hande Göktepe, Zülfü Hamit Altın, Şengül Kaya

Konu: 2015 yılında gösterime giren Ülkemizde ve Asya ülkelerinde gişe rekorları kıran Mihrez: Cin Padişahı’nın devam filmi.

Film Adı: Bones and All – Kemikler ve Her şey
Yazan: David Kajganich, Camille DeAngelis (Roman)
Yönetmen: Luca Guadagnino
Oyuncular: Timothée Chalamet, Taylor Russell, Mark Rylance, Ellie Parker, Kendle Coffey

Konu: Toplumun sınırlarında nasıl hayatta kalınacağını öğrenen genç bir kadın olan Maren ile hassas ve haklarından mahrum bırakılmış bir serseri olan Lee arasındaki ilk aşk hikayesi onları beklenmedik yollara götüren bir yolculuk için bir araya getirir.

Film Adı: Poşetten Kanatlar
Yazan: Mustafa Duman
Yönetmen: Mustafa Özer
Oyuncular: Gülnihal Demir, Şevki Özcan, Jale Ak, Yiğit Dören, Ayhan Kasal, Ali İhsan Süzer, Mehmet Toprak

Konu: Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında tekerlekli sandalyede yaşamını sürdüren ilkokul 4. sınıf öğrencisi bir çocuğun hikayesi. Bir avuç küçücük çocuğun dağ gibi yüreklerindeki bitmek dinmek bilmeyen arkadaşlarını yürütebilme mücadelesi.

Film Adı: Holy Spider – Kutsal Örümcek
Yazan: Ali Abbasi, Afshin Kamran Bahrami, Jonas Wagner
Yönetmen: Ali Abbasi
Oyuncular: Zar Amir-Ebrahimi, Mehdi Bajestani, Arash Ashtiani, Forouzan Jamshidnejad, Nima Akbarpour

Konu: Kutsal Örümcek, İran’ın kutsal şehri Meşhed’i ahlaksız ve yozlaşmış sokak fahişelerinden “temizlemek” için kendi dini arayışına girişen aile babası Saeed’i takip eder. Birkaç kadını öldürdükten sonra, ilahi görevinde halkın ilgisinin eksikliği konusunda giderek daha umutsuz hale gelir. Bu sırada bir kadın gazeteci Meşhed’in karanlık sokaklarında kendisine Örümcek Katili diyen bu seri katilin peşine düşer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir