2 Aralık 2022 Haftası Vizyon Filmleri

2 Aralık 2022 Cuma günü itibariyle 4’ü yerli 5’i yabancı olmak üzere toplamda 9 tane film gösterime giriyor. Filmlerin kısa bilgileri ve fragmanlarına haber metnimizden ulaşabilirsiniz.

Film Adı: Çakallarla Dans 6
Yazan: Murat Şeker, Ali Tanrıverdi
Yönetmen: Murat Şeker
Oyuncular: Şevket Çoruh, İlker Ayrık, Timur Acar, Murat Akkoyunlu, Didem Balçın, Ebru Cündübeyoğlu, Nurettin Sönmez, Elvan Dişli, Mine Kılıç, Kemal Zeydan
Konu: Her filmde bir çakallık yapmaya çalışırken kendileri kurban olan kafadarlar bu sefer şanslarını yurt dışında deniyorlar.

Film Adı: Dolphin Boy – Yunus Çocuk
Yazan: Mohammed Kheirandish
Yönetmen: Mohammed Kheirandish
Oyuncular(Seslendirenler): Burak Sergen – Dobi, Selen Öztürk – Milya, Esra Bilgiç – Nana, Rüzgâr Aksoy – Uçan Balık, Yetkin Dikinciler – Kaptan Murvarid, Zeynep Kankonde – Zupa, Uras Benlioğlu – Kirpi Balığı, Özge Yağız – Mia, Orçun İynemli – Yılan Balığı, Ömer Faruk Çalışkan – Yunus Çocuk, Doğu Aytun – Kara Herkül, Didem Atlıhan – Kartopu, Dündar Müftüoğlu – Gorti, Ali Nuri Türkoğlu – Kaptan Nubar, Galip Erdal – Fasid, Atilla Şendil – Ahtapot, Gökmen Bayraktar – Jasim, Bahtiyar Engin – Bilge Kaplumbağa, Özgür Özdural – Yengeç, Bedia Ener – Büyükanne Zar, Altan Alkan – Balıkçı, Osman Doğan – Gulam
Konu: Okyanus altında balıklarla büyüyen bir bebek. Onların dünyası rengarenk, eğlenceli ve sevgi dolu. Hiç fark etmedi kendisinin insan olduğunu. Çünkü onu bulan Nana (anne yunus) ona kendi yavrusu gibi baktı; onu sevdi ve tüm kötülüklerden korudu.
Ama Yunus Çocuk oraya ait değildi ve bunu anladığında gerçeğin peşine düştü. İşte o zaman Yunus Çocuk’u okyanusun derinliklerinde istemeyen ahtapotun eline büyük bir koz geçti ve onu balık olmadığı için karaya sürgüne göndermeye karar verdi.
Ama peki ne olmuştu da Yunus Çocuk okyanusta büyümüştü ve yaşayabilmişti? Macera yeni başlıyordu… Tek öğrenebildiği şeyse bir uçak kazası, enkazın olduğu yerde bulduğu kolye ve kolyenin üzerinde resmini gördüğü o kadın… Çok yakında sorularının cevabını bulacaktı.

Film Adı: Buğday Tanesi
Yazan: Volkan Kapkın
Yönetmen: Doğan Ümit Karaca
Oyuncular: Kutsi, Yeliz Akkaya, Deniz Arna, Yusuf Aytekin, Sinem Reyhan Kıroğlu, Devrim Kabacaoğlu, Taha Yusuf Tan, Erkan Bektaş, Halil İbrahim Kalaycıoğlu, Eymen Bayram, Kerem Bayram
Konu: Buğday Tanesi, henüz daha bebekken buğday tarlasında çıkan yangında, vücudunun büyük bir bölümünde kalıcı yanıklar oluşan ve ellerini kaybeden Serkan’ın hayata tutunma mücadelesini ve kendi gibi olan milyonlara umut olma hikâyesini anlatıyor.

Film Adı: Call Jane – Acil Durumda Jane’i Ara
Yazan: Hayley Schore, Roshan Sethi
Yönetmen: Phyllis Nagy
Oyuncular: Kate Mara, Elizabeth Banks, Sigourney Weaver, Chris Messina
Konu: Chicago, 1968. ABD’de karmaşa, değişim ve hüzün rüzgârları esiyor; ev kadını Joy için ise bir dönüm noktası yaklaşıyor. İkinci hamileliğinin sağlığını tehdit ettiği ortaya çıkınca Joy tamamı erkeklerden oluşan sağlık kurulundan hamileliğini sonlandırma iznini alamıyor. En umutsuz anında, kendi gibi çaresiz kadınlara gizlice yardımcı olan, kendilerine Jane’ler adını veren bir grup kadın imdadına yetişiyor. Joy, hayatını kurtaran bu örgüte katılarak başka kadınların da kendi kararlarını almalarına yardımcı olmaya karar veriyor.

Film Adı: Decibel
Yazan: In Ho Hwang, Jin Hoon Lee
Yönetmen: In Ho Hwang
Oyuncular: Rae Won Kim, Lee Jong Suk, Cha Eun Woo, Lee Min Ki
Konu: Eski Kıdemli Yüzbaşı Do Yeong (Kim Rae Won), iş arkadaşlarını kaybettiği elim bir denizaltı kazası sonrası yoğun travma ve stres yaşamaktadır. Her ne kadar ulusal bir kahraman olarak anılsa da, kendi ailesinin içinde yaşanan yabancılaşmadan suçluluk ve üzüntü duyar. Bir gün, Do Yeong gizemli bir kişiden gizli bir çağrı alır. Bu kişi bir stadyuma belirli yoğunlukta sesin yükselmesiyle patlayan bir bomba yerleştirdiğini açıklar. Do Yeong, ailesini ve diğer masum insanların canını kurtarmak için artık zamana karşı yarışmak zorundadır.

Film Adı: Official Competition – Resmi Yarışma
Yazan: Mariano Cohn, Andrés Duprat, Gastón Duprat
Yönetmen: Mariano Cohn, Gastón Duprat
Oyuncular: Penélope Cruz, Antonio Banderas, Oscar Martínez, José Luis Gómez
Konu: Milyoner bir girişimci ikonik bir film çekmeye karar verirse kesinlikle en iyisini talep eder. Ünlü film yapımcısı Lola Cuevas (Penélope Cruz) bu tutkulu projeyi çekip çevirecek ve yürütecek kişi olarak görevlendirilir. Filmin başrollerinde ise çok büyük yeteneğe (ve yeteneklerinden de büyük egolara) sahip olan iki oyuncu vardır: Hollywood’un yakışıklı ve ünlü oyuncusu Félix Rivero (Antonio Banderas) ve radikal bir tiyatro oyuncusu olan Iván Torres (Oscar Martínez). İkisi de büyük birer efsane olsalar da muhteşem bir arkadaşlıkları olduğu söylenemez. Lola’nın giderek daha da garipleşen girişimleri sonucunda Félix ve Iván sadece birbirleriyle değil, aynı zamanda kendi miraslarıyla da yüzleşmek zorundadır.

Film Adı: Panda vs. Aliens – Panda ve Sevimli Canavarlar
Yazan: Sean Patrick O’Reilly
Yönetmen: Sean Patrick O’Reilly
Oyuncular(Seslendirenler): Dan Payne, Sean Patrick O’Reilly, Sara L. Beck, Andrew Gray
Konu: Süper güçlere sahip madalyon kötü uzaylıların eline geçmiştir. Kahramanımız panda ve süper arkadaşları, Dünyamızın tehlikeye girmemesi için uzaylıların diyarına gidip madalyonu geri almalıdır.

Film Adı: Violent Night – Vahşi Gece
Yazan: Pat Casey, Josh Miller
Yönetmen: Tommy Wirkola
Oyuncular: David Harbour, John Leguizamo, Cam Gigandet, Alex Hassell, Alexis Louder, Edi Patterson, Beverly D’Angelo
Konu: Bir grup paralı asker, Noel akşamı zengin bir ailenin evine girip içerideki herkesi rehin aldığında sürpriz bir dövüşçünün, Noel Baba’nın (David Harbour, Black Widow, Stranger Things dizileri) da orada olacağına hazırlıklı değildir ve Noel Baba, onlara neden bir aziz olmadığını göstermek üzeredir.

Film Adı: Necronomicon Kara Büyüsü
Yazan: Uğur Karakuzu
Yönetmen: Uğur Karakuzu
Oyuncular: Mehmet Deniz Karakuzu, Belinay Açıkbaş, Zöhre Alsan, Kenan Gökçe, Faruk Cangören, Filiz Gökçe, Saadet Kaygısız, Serkan Güney, Sevcan Ak, Eşref Avcıtürk, İlyas Uçar, Alper Güngör, Cenk Püsküller, Hediye Al Erdoğan
Konu: Tarihin en tehlikeli büyü kitabı olan Necronomicon, Türkiye’de Hasan Hoca isminde bir büyücünün eline geçer. Köy halkından evli bir kadına aşık olan Hasan Hoca istediğini alamadığından köyden olan herkese büyüler yapar. Köy halkı bu büyülerden rahatsız olarak köylerini terk ederler. Köyde kalan birkaç hane ise topraklarını, evlerini terk edemezler. Yıllar sonra bu konu hakkında ailesinin konuşmalarını duyan Gül ve Eyüp yıllar önce ölmüş olan Hasan Hoca’nın evine girerler. Büyü kitabına dokunduklarında Necronomicon yeniden faaliyete geçer.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir