16 Aralık 2022 Haftası Vizyon Filmleri

16 Aralık 2022 Cuma günü itibariyle 4 yabancı film gösterime giriyor. Filmlerin kısa bilgileri ve fragmanlarına haber metnimizden ulaşabilirsiniz.

Film Adı: Stars at Noon / Öğle Güneşinde Yıldızlar

Yazan: Claire Denis, Denis Johnson, Andrew Litvack,  Léa Mysius

Yönetmen: Claire Denis

Oyuncular: Margaret Qualley, Joe Alwyn, Danny Ramirez, Benny Safdie, John C. Reilly

Konu: Denis Johnson’ın aynı adlı romanından uyarlanan ve 1984 yılında Nikaragua Devrimi sırasında geçen film, Orta Amerika’da görev icabı yaşayan dik kafalı Amerikalı bir kadının, görev sırasında tanıştığı İngiliz iş insanı ile arasındaki tutkulu aşkı konu alıyor. Bu tutkulu çift bir süre sonra komplolar ve yalanlar ile dolu bir labirentin içine girecek ve ülkeden kaçmaya çalışacaklardır. Bunu gerçekleştirmek için ise yalnızca birbirlerine güvenmeleri gerekmektedir.

Film Adı: The Harbinger / Şeytanın Kızı

Yazan: Will Klipstine, Amy Mills

Yönetmen: Will Klipstine

Oyuncular: Irene Bedard, Madeleine McGraw, Teal Redmann, Kate Luyben

Konu: Daniel ve Theresa Snyder, sorunlu kızları Rosalie ile beraber küçük bir kasabaya taşınır. Kısa bir süre sonra başlayan kasaba sakinlerinin gizemli ölümlerinden, kızlarının sorumlu olduğunu düşünmektedirler. Kötü bir şeyin onları takip etmesinden korkan ebeveynler, kızlarını kurtarmak için ne gerekiyorsa yapmalıdır.

Film Adı: Marnie’s World / Ajan Kedi

Yazan: Christoph Lauenstein, Wolfgang Lauenstein, Jesper Møller

Yönetmen: Christoph LauensteinWolfgang Lauenstein

Oyuncular(Seslendirenler): Alexandra Neldel, Axel Prahl, Sylvain Urban, Erik Borner, Obada Adnan, Addison Rae

Konu: Dört çılgın anti-kahraman, bir pati macera. Özel ajan Marnie ve arkadaşları bir araya gelip suçla savaşırken siz de onlara katılın. Şımarık ve masum, tombul bir ev kedisi olan Marnie, Sunshine hanesinde rahat ve pohpohlandığı bir hayat yaşıyor. Aile evinden dışarı hiç çıkmayan Marnie, gerçek dünyayı yalnızca en sevdiği dedektif suç TV şovlarında gördüğü kadarıyla biliyor.

Film Adı: Avatar: The Way of Water / Avatar: Suyun Yolu

Yazan: James Cameron, Rick Jaffa, Amanda Silver

Yönetmen: James Cameron

Oyuncular: : Zoe Saldana, Sam Worthington, Sigourney Weaver, Stephen Lang, Cliff Curtis, Joel David Moore, CCH Pounder, Edie Falco, Jemaine Clement , Kate Winslet

Konu: İlk filmde yer alan olaylar ardından geçen on yıldan fazla bir süreden sonra “Avatar: Suyun Yolu” filmi, Sully ailesinin (Jake, Neytiri ve çocukları) hikâyesini, onların karşılaştıkları zorlukları, birbirlerini güvende tutmak için harcadıkları çabayı, hayatta kalmak için verdikleri savaşları ve göğüs gerdikleri trajedilerin hikâyesini ele alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir