23 Aralık 2022 Haftası Vizyon Filmleri

23 Aralık 2022 Cuma günü itibariyle 1’i yerli, 3’ü yabancı olmak üzere toplamda 4 tane film gösterime giriyor. Filmlerin kısa bilgileri ve fragmanlarına haber metnimizden ulaşabilirsiniz.

Film Adı: R.M.N.

Yazan: Cristian Mungiu

Yönetmen: Cristian Mungiu

Oyuncular: Marin Grigore, Judith State, Macrina Barladeanu, Orsolya Moldován

Konu: Noel’den birkaç gün önce Matthias, Almanya’da bir mezbahadaki işinden ayrıldıktan sonra Transilvanya’daki çok etnikli köyüne döner. Babası Otto artık hasta ve yalnız olduğundan, onu görmeden büyüyen oğlu Rudi için endişe duymaktadır ve eski sevgilisi Csilla ile tekrar görüşmek ister. Bir anda konuşmayı bırakan çocuğun korkularını yenmesine yardımcı olmak ister. Csilla’nın çekip çevirdiği fırın, birkaç göçmen işçiyi işe almaya karar verdiğinde toplumun huzuru kaçar. Hüsranlar, çatışmalar ve tutkular yeniden su yüzüne çıkarak toplumdaki huzur görüntüsünü bozar.

Film Adı: Boonie Bears: Back to Earth / Ayı Kardeşler: Dünya’ya Dönüş

Yazan: Lin Jiang, Qin Wan, Rachel Xu

Yönetmen: Huida Lin

Oyuncular(Seslendirenler): Bingjun Zhang, Chris Boike, Ziyang Cheng, Kieran Katarey

Konu: Ayı Kardeşler: Dünya’ya Dönüş, ayı kardeşler olan Bramble ve Briar’ın uzay macerasını anlatıyor. Filmde uzaydan düşen gizemli bir kübik nesne Bramble’a süper güçler veriyor. Bunun üzerine Bramble ve Briar, Vick ile birlikte çalışarak uzaylı bir istilacıya ve kötü bir orduya karşı mücadele ediyorlar.

Film Adı: Whitney Houston: I Wanna Dance With Somebody / I Wanna Dance With Somebody: Whitney Houston Filmi

Yazan: Anthony McCarten

Yönetmen: Kasi Lemmons

Oyuncular: Naomi Ackie,  Stanley Tucci, Ashton Sanders, Tamara Tunie, Nafessa Williams

Konu: Whitney Houston’ın destansı yaşamına ve müziğine dayanan müzikal biyografide izleyiciler, Houston’ın kariyeri ve müziği boyunca duygusal ve enerjik bir yolculuğa çıkıyor.

Film Adı: Maric

Yazan: Ebru Delibaş

Yönetmen: Ebru Delibaş

Oyuncular: Bülent Çelik, Duygu Yıldırım, Erdem Delibaş, Mirac Kaya

Konu: Gizem aranjör genç bir kadındır. Serdar ise oyunculuk yapmaktadır. Evliliklerinin 5.yılına yaklaşan çiftin çocukları olmamaktadır. Son zamanlarda Serdar’ın tuhaf davranışlar sergilediğini fark eden Gizem, kendilerine iyi gelebilecek ufak bir tatil ayarlar. Ancak gittikleri yerde tuhaf davranışlar daha ciddi boyutlara varır. Korku artık onlara nefesleri kadar yakındır. Kendilerince bu musallata çare arayan çift kendilerini Lübbey köyünde bulur. Ancak kimsenin yaşamadığı köy onlara çare değil tam bir cehennem olacaktır. Suçluları cezalandırmayı görev edinmiş cin kabilesi Maric ile karşı karşıyadırlar. Gizli gerçekler ortaya çıkarken ölüm an be an yaklaşmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir