30 Aralık 2022 Haftası Vizyon Filmleri

30 Aralık 2022 Cuma günü itibariyle 3’ü yerli, 3’ü yabancı olmak üzere toplamda 6 tane film gösterime giriyor. Filmlerin kısa bilgileri ve fragmanlarına haber metnimizden ulaşabilirsiniz.

Film Adı: Ali Çevlik

Yazan: Baran Mayda, Mahmut Baldemir

Yönetmen: Mahmut Baldemir

Oyuncular: Erkan Bektaş, Sefa Zengin, Şevki Altınbüken, Ulfi Dağcı, Adnan Erdoğan, Seher Kılıç, Yüksel Toksoy, Serkan Toksoy

Konu: Filmde, Bingöl’de atıl duran bir şubede zirveye çıkma potansiyeli olan bir boksörü eğiten eski bir boks şampiyonu olan Sinan’ın hikâyesi anlatılıyor.

Film Adı: Monstrous / Lanetli Göl

Yazan: Carol Chrest

Yönetmen: Chris Sivertson

Oyuncular: Christina Ricci, Santino Barnard, Don Durrell, Colleen Camp

Konu: Şiddete meyilli eski kocasından kaçıp, göl kenarındaki cennet gibi bir çiftlik evinde yeni bir hayata alışmaya çalışan Laura (Christina Ricci) ve yedi yaşındaki oğlu Cody’yi, korkunç bir dehşet beklemektedir. Hâlâ travma yaşayan Laura ve Cody’nin, fiziksel ve zihinsel sağlıkları, bedenleri tehdit altında olduğu için sınırına kadar zorlanır.

Film Adı: Shotgun Wedding / Hayalimdeki Sevgili

Yazan: Mark Hammer

Yönetmen: Jason Moore

Oyuncular: Jennifer Lopez, Josh Duhamel, Lenny Kravitz, Jennifer Coolidge

Konu: Film, korsan bir grup tarafından düğünleri basılan çiftin hayatta kalma mücadelesini konu alıyor. Her detayı planlanan ve muhteşem bir düğün hayal eden Darcy ve Tom  bir anda kendilerini bir çatışmanın ortasında bulur. Ancak bu harika çift, düğünlerini korsanlara teslim etmemek ve yakınlarını kurtarmak için ellerinden geleni yapacaklardır.

Film Adı: Şeker Kız ve Arkadaşları Macera Adasında

Yazan: Marcus Aurelius Pimenta, Fernando Salem

Yönetmen: Celia Catunda, Kiko Mistrorigo

Oyuncular(Seslendirenler): Özge Çeçen, Ahmet Tekeş, Burçin Artut, Fatih Er, Ümit Belen, Sema Kahrıman, Uğurcan Akbaş

Konu: Tarsila do Amaral’ın çalışmasından esinlenen bu uzun metrajlı film, annesinden çalınan anıları kurtarmak için inanılmaz bir yolculuğa çıkan 8 yaşındaki Şeker Kız’ın hikâyesini anlatıyor.

Film Adı: Dikkat Köpek Var

Yazan: Memet Güzelbeyoğlu, Caner Yalçın

Yönetmen: Ece İşbilen Dağ, Deniz Cem Dağ

Oyuncular: Nusret Toplar, Onur Büyüktopçu, Güney Kılınç, Mutlu Güney, Dilara Ortagüz, Serli Alyanakyan, Buse Şen, Ülkü Toplar, Ergün Özfırıncı, Kayahan Akkoç, Behtan Mehter, Caner Yılmaz, Emin Boztepe, Fatih Kocapehlivanlar, Rabia Toprak, Buket Akpunar, İlke Al, Köpek Bal

Konu: Murat Kaya, İstanbul Emniyeti’nin gururu olarak gösterilen polislerden biridir. Tehlikeli bir görevi daha başarıyla tamamlar ve büyük bir mafya grubunu çökertir. Bu operasyondaki başarısı sayesinde uluslararası ve gizli bir teşkilata atanır. Bu sırada manevi babası olarak gördüğü, kariyerinde idolü olan Teoman, peşinde olduğu Gölge tarafından vurulur. Gölge her şeyin sahtesini piyasaya süren ve bunun yanı sıra kendisine köpek ordusu kurmak isteyen biridir. Murat, Teoman’ın yürüttüğü “Gölge” operasyonunu devralır. Devraldığı tek şey operasyon değil aynı zamanda Gölge’nin elinden kurtarılmış, teşkilatın göz bebeği ve Teoman’ın biricik köpeği Bal’dır.

Köpekler ile pek de iyi anlaşamayan Murat bu zorlu görevde Bal ile ilginç maceralara atılacaktır. Bu serüvende yolu birçok insanla kesişecek, muzip ancak heyecanlı anlar yaşanacaktır.

Film Adı: Orman

Yazan: Mohsen Rabiei

Yönetmen: Mohsen Rabiei

Oyuncular: Beyza Nur Önispir, Selda Yeliz Nar, Gizem Çelebi, Mert Gül, Farid Eshagi

Konu: Orman, hazine aramak için gittikleri yaylada beklenmedik durumlarla karşılaşan Dilara ve Yusuf’un yaşadıklarını konu ediyor. Bir hazineyi bulmaya kararlı olan Dilara ve Yusuf, bunun için yaylaya gider. Bu sırada Dilara kaybolur. Arkadaşlarının araması sonucu bulunan Dilara, tuhaf davranışlar sergilemektedir. Dilara’nın bu davranışlarının nedeni bedeninin cinler tarafından ele geçirilmesindendir. Bu durum üzerine Dilara’yı bir hocaya götürürler ve hoca iletişimde olduğu başka cinler sayesinde Dilara’yı kurtarır. Ancak bu sırada cin içlerinden birinin bedenini ele geçirir. Kaçan arkadaşlarının peşine düşen ekip, onu bulmak için gittikleri ormanda kendilerini korkunç olayların içinde bulur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir