Korkularımız yeniden yükseliyor; Evil Dead Rise (2023)

1979 yılında çekilmeye başlanıp 1981 yılında vizyona giren ve bir neslin uykularını kaçıran Sam Raimi klasiği The Evil Dead (Şeytanın Ölüsü) geçen yıllar içinde çekilen ve ilki kadar başarılı olmayan devam yapımlarından sonra yeniden tüylerimizi diken diken etmek üzere “Evil Dead Rise” ismiyle geri dönüyor. Filmin yönetmeni Lee Cronin olacak. İrlandalı yönetmeni daha önce “The Ghost Train” ve “The Hole in the Ground” gibi yapımlarda izlemiştik. Cronin aynı zamanda filmin senaryosunu da yazmış hem de Sam Raimi ile birlikte. Film ilk duyurulduğu zaman aklımıza ilk gelen soru, bu yapımda Raimi’nin parmağının olup olmadığıydı. Evet Raimi her ne kadar kamera arkasına geçmemiş olsa da filmin senaristi ve yapımcısı. Gelecek olan yeni filmin umut vaadediyor olması için bu bile yeterince güzel bir haber.

1981 yılında gösterime giren ilk filmin ardından serinin beşinci filmi olan Evil Dead Rise’in duyurulan gösterim tarihi 21 Nisan 2023. Yönetmen Cronin’in kendi ifadesine göre Raimi’nin şeytani bebeğine hükmetmek için Cronin, Raimi tarafından özellikle seçilmiş. Bu ifade serinin eğer bu film başarılı olursa devamının geleceğinin habercisi gibi.

Film bu sefer ıssız bir ormanda veya bir kulübede değil Los Angeles’in göbeğinde geçiyor ve oldukça hatta haddinden fazla kan bizi bekliyor. Yönetmen Cronin, seyirciyi kana doyurmak için 6.500 litre “sahte kan” akıttığını söylüyor.

Filmin Warner Bros. Pictures Resmi YouTube Kanalında yayınlanan 21 saniyelik teaser’i

Yayınlanan 21 saniyelik teaserda küçük bir kızın “pek iyi görünmüyorsun anne” diyerek evinin kapı deliğinden dışarı baktığını görüyoruz. Deliğin öbür ucunda ise onu bekleyen Evil Dead serilerinin alamet-i farikalarından olan Deadites’lerden biri. Deadites hepimizin çok iyi bildiği gibi ölümlülerin bedenlerini ele geçirmeye çalışan ve ruhlarını yiyerek tatmin olan bir iblis türü.

Bizi kana, korkuya ve heyecana doyacağımız bir film bekliyor gibi.

1 thought on “Korkularımız yeniden yükseliyor; Evil Dead Rise (2023)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir