6 Ocak 2023 Haftası Vizyon Filmleri

6 Ocak 2023 Cuma günü itibariyle 4’ü yerli, 2’si yabancı olmak üzere toplamda 6 tane film gösterime giriyor. Filmlerin kısa bilgileri ve fragmanlarına haber metnimizden ulaşabilirsiniz.

Film Adı: Evlad-ı Cin

Yazan: Furkan Aslan

Yönetmen: Suat Ergin

Oyuncular: Serhat Şentürk, Berna Gülen, Yavuz Gürbüz, Musa Has, Behiye Özurul, Pelin Kılıç, Ebru Biber

Konu: “Yalnız olduğunuzu sandığınız yer aslında onlara ait” mottosuyla gösterime giren Evlad-ı Cin, bir cinin küçük yaşta evlât edindiği bir çocuğun yaşam hikâyesini ve bu süreçte yaşadığı tramvatik olayları anlatıyor.

Film Adı: Metronom / Metronom

Yazan: Alexandru Belc

Yönetmen: Alexandru Belc

Oyuncular: Mara Bugarin, Serban Lazarovici, Vlad Ivanov, Mihai Calin, Andreea Bibiri

Konu: 1972 yılının sonbaharı, Romanya. 17 yaşında bir genç olan Ana, erkek arkadaşının birkaç gün içinde ülkeden temelli olarak kaçacağını öğrenir. İki aşık son günlerini birlikte geçirmeye karar verirler. Bir grup arkadaşları ile evde Özgür Avrupa Radyosu’nun yasaklı yayınını dinlemek için toplandıklarında, gecenin polis baskını ile sonuçlanacağından habersizdirler.

Film Adı: Düşeş 1: Mafya Sızıntısı

Yazan: Bilal Kalyoncu

Yönetmen: Bilal Kalyoncu

Oyuncular: Ufuk Özkan, Bülent Çolak, Hayrettin Onur Gökoğuz, Korhan Herduran, Ceyda Ateş, Esma Soysal, Caner Kurtaran, Halil Söyletmez, Doğa Konakoğlu, Buse Korkmaz

Konu: Tarkan ve Serkan ipe sapa gelmez iki bıçkın delikanlıdır. Yanlışlıkla internette bir suça karışmaları üzerine ahlak polisi tarafından nezarete alınırlar. Bu sırada Emniyet ünlü mafya babası Boğa İsmet’e operasyon yapmak üzeredir. Emniyet, bu sıkıntılı görevde kendi içlerinden bir zayiat vermemek için; Tarkan ve Serkan’ı mafyaya sızmak üzere görevlendirirler. Ancak Tarkan ve Serkan her konuda o kadar başarısız ve şanssızlardır ki; Mafya gruplarını, emniyeti ve benzeri bütün oluşumları salaklıkları ile birbirine düşürürler.

Film Adı: The Fabelmans / Fabelmanlar

Yazan: Steven Spielberg, Tony Kushner

Yönetmen: Steven Spielberg

Oyuncular: Michelle Williams, Paul Dano, Seth Rogen, Gabriel LaBelle, Jeannie Berlin, Julia Butters, Robin Bartlett,Keeley Karsten, Judd Hirsch

Konu: Çocukluğunu Arizona’da geçiren yönetmen Steven Spielberg’in anılarından ilham alan The Fabelmans, arkadaşlarıyla daha da büyük filmler çekebilmek için her zaman yeni bir donanıma ihtiyaç duyan genç Sammy Fabelman’ın hikâyesini konu ediyor. Sammy Fabelman, ailesiyle Arizona’da mütevazi bir yaşam sürer. Sinemanın büyüsüne kapılan Fabelman, bu alanda kendisini geliştirmeye çalışırken bir yandan da aile içinde yaşanan sorunların üstesinden gelmeye çalışır.

Film Adı: Sevda Mecburi İstikamet

Yazan: Çağan Irmak

Yönetmen: Çağan Irmak

Oyuncular: Selçuk Yöntem, Selin Şekerci, Kubilay Aka, Elif Ceren Balıkçı, Günay Karacaoğlu, Sevda Aktolga

Konu: Türk sinemasının usta yönetmeni Çağan Irmak’ın yazıp yönettiği, 70’lerden 2000’li yıllara uzanan yol hikâyesi. Film izleyiciyi geçmişten bugüne uzanan bir yolculuğa çıkarırken, Selim Erensoylu’nun babalıkla yeniden tanışma serüvenini anlatıyor. Suna’nın anne ve babası ile bir zaman yolculuğuna çıktığı hikâye, izleyiciyi derinden etkileyecek. Geçmişin hüzünlü anıları ile yüreklere dokunacak olan film, finaliyle kalpleri ısıtacak.

Film Adı: Rafadan Tayfa: Galaktik Tayfa

Yazan: Ozan Civit

Yönetmen: Ozan Civit

Oyuncular (Seslendirenler): Emine Sergen, Şirin Giobbi, Levent Kol, Yağmur Sergen

Konu: Astronomi kulübünün en parlak üyelerinden Akın, yörüngemize yerleşmiş bir uzay gemisi keşfeder ve bir anda dünyanın gündemine oturur. Uzay gemisi ile ilgili birçok haber yayınlanıp sayısız teori ortaya atılırken keşfin yapılmasında az da olsa parmağı olan Hayri de ufak bir şöhret kazanmıştır. Hayri’nin gazetelerde yayınlanan fotoğrafları hiç beklenmedik bir kişinin dikkatini çeker; geminin gerçek sahibinin, yani bir uzaylının… Bu gizemli ama sevimli uzaylı, Hayri’yi bulmak ve onu kendisine yardım etmesi için ikna etmek zorundadır. İstanbul’un bir yakasında yaşayan yüzyıllara uzanan tanışıklığın son temsilcisine ulaşmalıdır. Uzaylı, kader arkadaşını bulmak için yola çıkarken peşinde niyetleri hiç de iyi olmayan bir grup insanın olduğundan habersizdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir