13 Ocak 2023 Haftası Vizyon Filmleri

13 Ocak 2023 Cuma günü itibariyle 2’si yerli, 3’ü yabancı olmak üzere toplamda 5 tane film gösterime giriyor. Filmlerin kısa bilgileri ve fragmanlarına haber metnimizden ulaşabilirsiniz.

Film Adı: EO / Aİ

Yazan: Ewa Piaskowska, Jerzy Skolimowski

Yönetmen: Jerzy Skolimowski

Oyuncular: Sandra Drzymalska, Mateusz Kościukiewicz, Tomasz Organek, Lorenzo Zurzol

Konu: Usta Polonyalı sinemacı Jerzy Skolimowski’nin yedi yıl aradan sinemaya muhteşem bir dönüş yaptığı ve Polonya’nın Oscar adayı olarak açıklanan Aİ, hüzünlü bir eşeğin kocaman gözlerinden dünyanın halini beyazperdeye aktarıyor. Polonya’da bir sirkte doğan Aİ’nin başkahramanı, hayat yolunda hem iyi hem kötü insanlarla karşılaşıyor; kader onu hem felaketlerle hem sınırsız mutlulukla sınıyor, ancak o her şeye rağmen masumiyetini hiç kaybetmiyor.

Film Adı: İllegal Hayatlar

Yazan: Cenk Çelik

Yönetmen: Cenk Çelik

Oyuncular: Mahsun Karaca, Şahin Sarsu, Mehmet Kahraman, Müjde Uzman, Okan Has, Uğur Serhan

Konu: Adana’da kaçak kumarhane işleten Mahsun’un, baskınlardan kurtulmak için siyasi parti kurması ile başlayan macerası, partinin seçimlere katılmasıyla ilginç bir hal alıyor.

Film Adı: Operation Fortune:Ruse De Guerre  / Servet Operasyonu

Yazan: Ivan Atkinson, Marn Davies, Guy Ritchie

Yönetmen: Guy Ritchie

Oyuncular:  Jason Statham, Hugh Grant, Aubrey Plaza, Josh Hartnett Kaan Urgancıoğlu

Konu: ABD, İngiltere ve Türkiye’den oluşan küresel istihbarat ittifakının yeni ölümcül silah satışını durdurmak için görevlendirilen çelik ajan Orson Fortune’la tanışmaya hazır olun! Görevi dünyayı tehdit eden ölümcül bir teknolojiyi ortadan kaldırmak olan Orson Fortune, milyarder bir silah tüccarının izini sürecek.

Film Adı: M3gan / Megan

Yazan: Akela Cooper

Yönetmen: Gerard Johnstone

Oyuncular: Allison Williams, Violet McGraw, Ronny Chieng, Brian Jordan Alvarez, Jen Van Epps, Lori Dungey, Stephane Garneau-Monten

Konu: Megan, bir yapay zekâ mucizesi, bir çocuğun en iyi dostu ve bir ebeveynin en büyük müttefiki olmak üzere programlanmış gerçek bir insan gibi görünen bir oyuncak bebektir. Oyuncak şirketinin zeki robotikçisi Gemma tarafından tasarlanan Megan, bağlandığı çocuğun dostu, öğretmeni, oyun arkadaşı, koruyucusu olurken dinleyebilir, izleyebilir ve öğrenebilir.

Gemma bir anda 8 yaşındaki yetim kalan yeğeni Cady’nin bakımını üstlendiğinde ebeveyn olmak için hazırlıksız ve güvensizdir. Gemma, işinin yoğun baskısı altında iki sorunu birden çözme çabasıyla Megan prototipini Cady ile eşleştirmeye karar verir. Bu akıl almaz sonuçlar doğuracak bir karar olacaktır.

Film Adı: Ammar 3: Cin Kabilesi

Yazan: Alper Kıvılcım

Yönetmen: Ahmet Yaşar Gümüş

Oyuncular: Naz Gedik, İzzet Çivril, Reyhan İlhan, Bilgay Arın

Konu: Yirmi yaşındaki Zemherin, sevdiği çocuğu elde etmek için arkadaşı Şule’nin de desteğiyle Ammar cinlerinden yardım alarak büyü yaptırır. Cinler, Zemherin’e istediğini verirlerken herkesin hayatı, içinden nasıl çıkacaklarını bilmedikleri koca bir kâbusa döner. Ölüm bile bu lânetten kaçış için çözüm değildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir