10 Şubat 2023 Haftası Vizyon Filmleri

10 Şubat 2023 Cuma günü itibariyle 4’ü yerli, 4’ü yabancı olmak üzere toplamda 8 tane film gösterime giriyor. Filmlerin kısa bilgileri ve fragmanlarına haber metnimizden ulaşabilirsiniz.

Film Adı: Living / Yaşamak

Yazan: Kazuo Ishiguro

Yönetmen: Oliver Hermanus

Oyuncular: Bill Nighy, Aimee Lou Wood, Alex Sharp, Tom Burke

Konu: 1950’li yıllar, Londra. Ömrünü bir belediye ofisinde harcamış, tekdüze bir hayata sahip olan Williams, bir gün kendisinden beklenmedik bir şey yapar; işe gelmeyi bırakır. Ölümcül bir hastalığı olduğunu öğrenen Williams, hayatında ilk kez dolu dolu yaşamayı deneyecektir. Usta yönetmen Akira Kurosawa’nın başyapıtı Yaşamak filminin senaryosu Nobel ödüllü yazar Kazuo Ishiguro tarafından yeniden yazıldı ve ödüllü yönetmen Oliver Hermanus’un kamerasından beyaz perdeye uyarlandı.

https://www.youtube.com/watch?v=cEp9HM_KKFM

Film Adı: Her Şeye Rağmen

Yazan:  Ali Dundar, Cosku Kılıç, Gürhan Özçiftçi

Yönetmen: Erdal Murat Aktaş

Oyuncular: Erkan Petekkaya, Sinan Akdeniz, Meral Perin, Rıza Akın, Aslıhan Malbora, Holger Doelman, Nihan Büyükağaç, Robert Maaser, Ekin Mert Daymaz, Barbara Sotelsek, Vivien Lafleur, Serkan Durmuş, Mirza Sakiç, Christoph Jacobi, Kaan Maximilianus Kaiser

Konu: Heyecan dolu bir başarı hikâyesinin anlatıldığı film, Adana’dan başlayıp, Palma de Mallorca’ya, oradan Hollywood’a kadar uzanıyor.

Film Adı: Mannu Çanakkale’de

Yazan: Mehmet Barış Günger

Yönetmen: Şenol Kılıç

Konu: Sevimli koala Mannu, Anzak törenlerine katılmak için yola çıkan sahibinin sırt çantasına gizlice girdiğinde başına neler geleceğinden habersizdi. Kahramanımızın sahibi William, dedesinin Çanakkale Savaşı’ndan hatıra olarak gönderdiği değerli bir madalyon takmaktadır. Madalyonun peşindeki hırsızlardan habersiz, gemide uzaktan İzmir’i seyrederken çıkan arbedede, Mannu ve hırsızlar, değerli madalyonla birlikte denize düşerler. Kıyıya çıkmayı başaran Mannu’ya sahibini bulması için sokak kedisi Pala yardımcı olur. Hırsızlarla yolları yine kesişen Mannu’ yu bu sefer polis Ayşe ve köpeği Minik kurtarır. Avustralya’dan Gelibolu’ya uzanan yolculukta yaşlı bir nine Mannu’nun her başı derde girdiğinde yanı başında belirip onu kurtarır. Oysa gerçek çok farklıdır.

Film Adı: Pinokkio: Pravdivaya Istoriya – Pinocchio: A True Story / Pinokyo: Sihirli Yolculuk

Yazan: Vasiliy Rovenskiy, Maksim Sveshnikov, Vadim Sveshnikov

Yönetmen: Vasiliy Rovenskiy

Oyuncular (Seslendirenler): Pauly Shore, Jon Heder, Tom Kenny, Dmitriy Losifov

Konu: Usta Geppetto’nun ellerinde hayat bulan Pinokyo, atı Tibalt ile beraber Dünya’yı gezmek için düzenbaz Mangiafuoco’ nun sahibi olduğu sirkte çalışmaya başlar. Ülke çapında ilgi çeken gösterileriyle Pinokyo sirk ziyaretçilerinin gözdesi olur. Fakat bir sorun vardır. Kurnaz tilki ve ortağı hırsız kedi sirke gelen ziyaretçilerin evlerini soymaktadırlar. Polisin baş şüphelisi ise maalesef Pinokyo’dur. Pinokyo sirk sahibinin akrobat kızı Bella’dan hoşlanmaktadır. Duygularına karşılık bulabilmek için tek yol gerçek bir çocuk olmaktır. Bakalım Pinokyo sirkin cadısı Lucilda’nın da yardımıyla gerçek bir çocuk olup Bella’nın kalbini kazanabilecek midir?

Film Adı: Cenazemize Hoş Geldiniz

Yazan: Gonca Vuslateri, Doğancan Güneş Perkün

Yönetmen: Neslihan Yeşilyurt

Oyuncular: Sevda Erginci, İsmail Ege Şaşmaz, Gonca Vuslateri, Erkan Can, Timur Acar, Gözde Seda Altuner, Şebnem Dönmez, Şükran Ovalı, Deniz Uğur, Hakan Meriçliler, Hayal Ada Topakkaya, Güven Hokna, Serhat Kılıç, Müge Boz

Konu: 4 yıldır sevgili olan İrem ve Ozan, nişanlanacakları günün sabahında, beraber yaşadıkları evlerinde uyanırlar. İrem bu nişandan dolayı gergindir çünkü ailesinin her üyesi birbirinden deli dolu ve sorun çıkarmaya müsaittir.

Film Adı: Gizemli Ada Mençuna

Yazan: Barış Başar, Ünal Yeter

Yönetmen: Bora Onur

Oyuncular: Şahin Irmak, Sinan Çalışkanoğlu, Ünal Yeter, Leyla Günay, Barış Başar, Masal Günay, Öykü Günay, Berkay Özgür, Mert Erdoğdu, Emir Sefa Yıldırım, Kılıç Kantarcı, Derin Gezgin, Ezo Daşkaya, Asu Lal Burnak, Alim Ata

Konu: “Gizemli Ada Mençuna” isimli bir çocuk video oyunu tüm dünyada oldukça popülerdir. Ancak bu oyunun özellikle altı ile on beş yaş arası çocukları bağımlılık derecesinde etkisi altına aldığı, çocukları hayattan kopardığı gibi negatif görüşler ve eleştiriler vardır. Oyunun tasarımcısı tüm bu önyargıların doğru olmadığını anlatmak hem de planladığı serinin ikinci oyununun daha da ses getirmesi için daha önce yapılmamış bir şey yapmaya niyetlidir. Oyunun tasarımcısı Doruk Atasoy, gerçek bir Gizemli Ada deneyimi yaşatmak için, seçilecek on çocuğu gerçekten bir adaya davet edip, onlara oyunun ikincisini birlikte yapma şansı vereceğini söyler. Çocukların her yeri gizli kameralarla dolu adaya tek başlarına bırakılmalarıyla ‘Gizemli Ada Mençuna’ macerası tam manasıyla başlar… Çocuklar her şeyden habersiz yanlarında aileleri olmadan koskoca adada savunmasız, çaresiz ve yalnız kalmışlardır. Karınları aç ve kalacak güvenli bir yer yoktur. Karşılaşacakları her şeyle kendileri başa çıkmak zorundadırlar. Önce ne yapacaklarını şaşıran ve korkan çocuklar bir araya gelip, nasıl hayatta kalacaklarını çözmeye çalışırlar.

Film Adı: A Man Called Otto / Hayata Röveşata Çeken Adam

Yazan: David Magee, Fredrik Backman, Hannes Holm

Yönetmen: Marc Forster

Oyuncular: Tom Hanks, John Higgins, Tony Bingham, Lily Kozub

Konu: Film, tek eğlencesi kendisinden bıkmış komşularını eleştirmek ve acımasızca yargılamak olan huysuz dul Otto Anderson’un (Tom Hanks) hikâyesini anlatıyor. Otto’nun yan dairesine hayat dolu genç bir aile taşındığında, Otto dişine göre bir rakiple, kıvrak zekâsı ve karnı burnunda Marisol ile karşılaşıyor. Marisol ve Otto’nun arasında Otto’nun hayatını ters yüz edecek bir dostluk başlıyor.

Film Adı: She Said / Kadın Dedi Ki

Yazan: Rebecca Lenkiewicz, Jodi Kantor, Megan Twohey, Rebecca Corbett

Yönetmen: Maria Schrader

Oyuncular: Lola Petticrew, Katherine Laheen, Zoe Kazan, Carey Mulligan, Emma O’Connor

Konu: New York Times’ın Pulitzer ödüllü soruşturmasına dayanan filmde, iki kez Oscar ödülü adayı olan Carey Mulligan ile Zoe Kazan, birlikte bir neslin en önemli haberlerinden birini yapan New York Times muhabirleri Megan Twohey ile Jodi Kantor’ı canlandırıyor. Haber, Hollywood’da cinsel taciz konusu hakkında onlarca yıldır süren sessizliği bozan #Ben de hareketinin başlamasına yardım etti ve Amerikan kültürünü sonsuza dek değiştirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir