20 Ocak 2023 Haftası Vizyon Filmleri

20 Ocak 2023 Cuma günü itibariyle 2’si yerli, 5’i yabancı olmak üzere toplamda 7 tane film gösterime giriyor. Filmlerin kısa bilgileri ve fragmanlarına haber metnimizden ulaşabilirsiniz.

Film Adı: Rock Dog 3: Battle The Beat / Süper Yetenek 3: Büyük Yarış

Yazan: Rob Muir

Yönetmen: Anthony Bell

Oyuncular (Seslendirenler): Graham Hamilton, Ashleigh Ball, Andrew Francis, Kathleen Barr, Eddie Izzard, Nicole Oliver

Konu: Dünyayı gezdikten sonra biraz ara verip köyüne dönen Bodi, kız grubu K-9’un, Angus Scattergood’un kim olduğunu bilmediğini öğrendiğinde, yeni nesil rock yıldızlarına ilham vermek için müzikal yarışma programı Battle the Beat’e katılmaya karar verir. Ancak Bodi, TV şovuna dahil olurken çiğneyebileceğinden daha fazlasını ısırır ve hedeflerini gözden kaçırarak bir gecede tanınmış ve popüler bir TV kişiliği haline gelir.

Film Adı: The Amazing Maurice / Muhteşem Kedi Maurice

Yazan: Robert Chandler, Terry Pratchett

Yönetmen: Toby Genkel, Florian Westermann

Oyuncular (Seslendirenler): Hugh Laurie, Emilia Clarke, David Thewlis, Himesh Patel

Konu: Muhteşem Maurice, şehirde hayatına alışık serseri bir kedidir ve para kazanacağı bir düzenbazlık planı vardır. Bunun için bulduğu şapşal kavalcıyı ve kavalcıya ait bir fare sürüsünü kullanacaktır. Planını uygulayacağı “Kötü Şans” kasabasına vardıklarında onları büyük bir sürpriz beklemektedir.

Film Adı: Kutsal Damacana 4

Yazan: Kamuran Süner, Şafak Sezer

Yönetmen: Kamil Çetin

Oyuncular: Şafak Sezer, Ersin Korkut, Müjde Uzman, Nilgün Belgün, Erhan Yazıcıoğlu, Deniz Oral, Onur Büyüktopçu, Ruhi Sarı, Buket Dereoğlu, Zeynep Süner

Konu: Kutsal Damacana 4, yanlışlıkla papaz olan Fikret’in hikâyesini konu ediyor.

Film Adı: My Fairy Torublemaker/ Benim Tatlı Diş Perim

Yazan: Silja Clemens, Pamela Hickey

Yönetmen: Caroline Origer

Oyuncular (Seslendirenler): Justin Daniels Anene, Alex Avenell, Stephan Benson, Merete Brettschneider

Konu: Film, şehir hayatından mutsuz olan küçük bir kızın hikayesini konu ediyor. Maxie, doğayı çok seven 12 yaşındaki bir kızdır. Annesi ile birlikte şehre taşınan Maxie, bu durumdan pek mutlu değildir. Çok geçmeden o, Violetta adında bir peri ile tanışır. Maxie, Violetta’dan kendi dünyasına geri dönmesi konusunda yardım ister. Violetta’nın küçük kızın yardım isteğini geri çevirmemesi üzerine ikili, büyük bir maceraya atılır.

Film Adı: Babylon / Babil

Yazan: Damien Chazelle

Yönetmen: Damien Chazelle

Oyuncular: Brad Pitt, Margot Robbie, Jean Smart, Olivia Wilde, Samara Weaving Max Minghella, Tobey Maguire, Eric Roberts

Konu: Damien Chazelle’den Babil filmi, 1920’lerin Los Angeles’ında geçen orijinal bir destan. Abartılı bir hırsın ve aşırılığın hikâyesi, erken Hollywood’un dizginlenemeyen çöküş ve ahlâksızlık döneminde birden fazla karakterin yükselişinin ve düşüşünün izini sürüyor.

Film Adı: Corsage / Korsaj

Yazan: Marie Kreutzer

Yönetmen: Marie Kreutzer

Oyuncular: Vicky Krieps, Colin Morgan, Finnegan Oldfield, Jeanne Werner

Konu: Söylendiğine göre Bavyera Düşesi Elisabeth’in bel ölçüsü yıllar boyu yalnızca 45 cm olarak kalmış. Fakat Sisi olarak da bilinen Avusturya İmparatoriçesi Elisabeth, yalnızca belini böyle ince özel yapım korseleri yüzünden değil, Viyana’daki sarayda kendine biçilen sessiz ve işlevsiz biblo rolü yüzünden de boğulmuş, nefessiz kalmış. Dünya prömiyerini 2022 Cannes’da Belirli Bir Bakış bölümünde yapan Korsaj, Elisabeth’in 40. doğum günü kutlamalarını dönüm noktası alarak sonunda zincirlerini kırmaya niyetlenen, bilgiye ve yaşama aç bir kadının isyanını gözler önüne seriyor.

Film Adı: 49

Yazan: Barış Erdoğan, İlker Arslan

Yönetmen: Hakan İnan

Oyuncular: İsmail Hacıoğlu, Hande Doğandemir, Sinan Tuzcu, Doğukan Polat, Hasan Küçükçetin, Kerem Alışık (MİT Dış Operasyonlar Başkanı Ekrem)

Konu: Türkiye yakın tarihinin dikkat çekici olaylarından birinin gerçek hikâyesini konu alan 49, ismini Türkiye’nin Musul Başkonsolosluğu’nda  IŞİD militanları tarafından esir tutulan 49 Türk vatandaşından alıyor.

11 Haziran 2014’te binlerce kişilik IŞİD gücü, Irak’ın Musul kentine saldırdı. Irak Cumhuriyeti’ne ait iki tümen ve polis gücü, direnmeden şehri terk edince, bütün Musul, IŞİD’in eline geçti. Türkiye’nin Musul Başkonsolosluğu abluka altına alındı ve İŞİD militanları tarafından işgâl edildi. 49 kişilik personel IŞİD tarafından esir alındı. Film, bu esir tutulan 49 kişinin sağ salim kurtulması için canla başla mücadele eden gizli kahramanların, MİT mensuplarının hikâyesini anlatıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir