27 Ocak 2023 Haftası Vizyon Filmleri

27 Ocak 2023 Cuma günü itibariyle 2’si yerli, 4’ü yabancı olmak üzere toplamda 6 tane film gösterime giriyor. Filmlerin kısa bilgileri ve fragmanlarına haber metnimizden ulaşabilirsiniz.

Film Adı: Masquerade / Maskeli Balo

Yazan: Nicolas Bedos

Yönetmen: Nicolas Bedos

Oyuncular: Pierre Niney, Isabelle Adjani, François Cluzet, Marine Vacth, Emmanuelle Devos, Laura Morante

Konu: Bir kaza sonucu kariyeri sonlanan yakışıklı dansçı Adrien, günlerini Fransız Riviera’sında geçimini sağlayan eski sinema yıldızı Martha’yla zaman öldürerek geçirmektedir. Adrien, son derece çekici Margot ile tanışır ve hayatı tümden değişir. İkili, daha parlak bir yaşantı hayaliyle şeytani bir komplo, duygusal bir maskeli balo peşine düşer.

Film Adı: Plane / Uçak

Yazan: Charles Cumming, J.P. Davis

Yönetmen: Jean-François Richet

Oyuncular: : Gerard Butler, Mike Colter, Yoson An

Konu: Pilot Brodie Torrance, yıldırım düşmesi sonucu hasar alan uçağı savaş alanına dönmüş bir adaya indirerek yolcuları kurtarır. Fakat bu inişin hayatta kalma mücadelesinin sadece başlangıcı olduğunu fark eder. Bütün yolcular tehlikeli zorbalar tarafından rehin alındığında, Torrance’in yardım isteyeceği tek bir kişi vardır; cinayetle suçlanan ve FBI tarafından başka bir yere transfer edilen Louis Gaspare’in kendisidir ve onda gördüğünden çok daha fazlası olduğunu öğrenecektir.

Film Adı: İfrit-i Cin: Cin Kapanı

Yazan: Ertuğrul Yüreklikul

Yönetmen: Ertuğrul Yüreklikul

Oyuncular: Burak Ergün, Canan Çalışkan, Ertuğrul Yüreklikul, Kerem Kurt, Eren İskender, Gülderen Çapa, Kerem Kütük, Cansu Aşık, Nizamettin Günay, Taner Arslan, Murat Yavuz, Can Demir, Gamze Şahin, Zeynep Sudenaz, Aşık Dinçer Önal, Emre Kılıçaslan, İrem Kapkaç

Konu: Epilepsi hastası Aziz çocukken babası tarafından şiddet görmüş ve bu durum onun hayatında bitmek bilmeyen kabuslara yol açmıştır. Aziz aracıyla hamile bir kadına çarpar. Kadın ve karnındaki çocuk kazada ölürler. Aziz olay yerinden kaçar ve izini kaybettirir. Kadının eşi bir büyücü bulup kazaya neden olan kişiye bir ölüm büyüsü yaptırır. Suçlunun Aziz olduğunu hiçbir insan bilmemektedir. Ama büyücünün hizmetindeki varlıklar artık Aziz’in hayatına dahil olmuştur. Aziz’in bu durumunu farkeden iki arkadaşı İrem ve Can Aziz’e yardım etmek isterler fakat kendilerini bir anda paranormal olayların içinde bulurlar.

Film Adı: Ainbo: Spirit of the Amazon/ Ainbo: Amazon’da Büyük Macera

Yazan: Richard Claus, Brian Cleveland

Yönetmen: Richard Claus, Jose Zelada

Oyuncular (Seslendirenler): Lola Raie, Naomi Serrano, Dino Andrade, Joe Hernandez, Thom Hoffman

Konu: Amazon’un kalbinde yaşayan genç ve cesur Ainbo’nun yaşadığı bu cennet gibi orman, yeraltı kaynakları için yok edilme tehlikesiyle karşı karşıya kalır. Ainbo, en yakın arkadaşı olan prensesi ikna edemeyince, hayvan dostlarıyla birlikte yağmur ormanlarını ve yuvasını korumak için büyük bir maceraya atılır.

Film Adı: Puss in Boots: The Last Wish / Çizmeli Kedi: Son Dilek

Yazan: Paul Fisher, Tommy Swerdlow, Tom Wheeler

Yönetmen: Joel Crawford, Januel Mercado

Oyuncular (Seslendirenler): Antonio Banderas, Salma Hayek, Harvey Guillén, Florence Pugh, Olivia Colman, Ray Winstone

Konu: Herkesin sevgilisi, korkusuz kedi geri dönüyor. Çizmeli Kedi tehlike tutkusunun ve güvenliği ihmal etmesinin zarar verdiğini keşfediyor ve kötülüğüyle nam salmış, efsanevi Dilek Yıldızı’nı bulmak için Kara Orman’a doğru destansı bir yolculuğa çıkıyor. Ancak sadece tek bir canı kalan Çizmeli Kedi’nin boyun eğmesi, eski ortağı ve düşmanı olan çekici Yumuşak Pati Kitty’den yardım istemesi gerekecektir.

Film Adı: Demir Kadın Neslican

Yazan: Nalan Merter Savaş

Yönetmen: Özgür Bakar

Oyuncular: Naz Çağla Irmak, Deniz Uğur, Mesut Akusta, Zeynep Elçin Özdemir, Ahmet Haktan Zavlak, İlker Aksum, Özge Sezince Varley, Hasan Denizyaran, Cansu Fırıncı, Yurdaer Okur, Meral Çetinkaya, Sedef Şahin, Nisa Sofiya Aksongur

Konu: Demir Kadın Neslican, kanser tedavisi gördüğü sırada yaşama tutunma mücadelesiyle insanlara umut olan Neslican Tay’ın hayat hikâyesini konu ediyor. Kanser teşhisi konmasıyla başlayan zorlu tedavi süresinin aktarıldığı filmde, Neslican’ın bu süreçte yaşadıkları, yaşama tutunma mücadelesi gözler önüne seriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir