3 Şubat 2023 Haftası Vizyon Filmleri

3 Şubat 2023 Cuma günü itibariyle 2’si yerli, 5’ü yabancı olmak üzere toplamda 7 tane film gösterime giriyor. Filmlerin kısa bilgileri ve fragmanlarına haber metnimizden ulaşabilirsiniz.

Film Adı: BTS: Yet To Come In Cinemas

Yönetmen: Oh Yoon-Dong

Oyuncular: BTS

Konu: Beyazperde için özel olarak hazırlanan bu sinema kurgusunda RM, Jin, SUGA, J-Hope, Jimin, V ve Jung Kook’a katılarak Busan’daki BTS <Yet To Come> konserinin tamamının yeni yakın plan açılarını daha önce hiç görmediğiniz görüntülerle izleyeceğiz. “Dynamite”, “Butter” ve “IDOL” gibi grubun kariyeri boyunca hit olmuş şarkılarının yanı sıra grubun son albümü Proof’tan “Run BTS”in ilk konser performansını da göreceğiz.

Film Adı: The Banshees of Insherin

Yazan: Martin McDonagh

Yönetmen: Martin McDonagh

Oyuncular: : Colin Farrell, Brendan Gleeson, Kerry Condon, Barry Keoghan

Konu: İrlanda’nın batı kıyısında bulunan bir adada geçen film, iki ömürlük dost olan Padraic ve Colm’un arkadaşlığının, Colm’un aldığı ani bir kararla bitmesini ve ikilinin kendilerini bir çıkmazda bulmalarını konu alıyor. Kardeşi Siobhan ve yerel komiserin oğlu Dominic’in desteğiyle birlikte, hayal kırıklığına uğramış olan Padraic, arkadaşlıklarını yeniden kurmaya çabalar. Ancak Colm’a verdiği şok edici ültimatomla birlikte olaylar kızışmaya başlar.

Film Adı: Walad Min Al Janna – Boy From Heaven / Cennetten Gelen Çocuk

Yazan: Tarik Saleh

Yönetmen: Tarik Saleh

Oyuncular: Tawfeek Barhom, Fares Fares, Mohammad Bakri, Mehdi Dehbi, Yunus Albayrak, Abduljabbar Alsuhili, Okan Bozkuş, Büşra Duran Gündüz

Konu: Cennetten Gelen Çocuk, Mısır’ın ve Sünni İslam dünyasının geleneksel olarak en güçlü dini merkezlerinden El Ezher Üniversitesi’ne öğrenci olarak kabul edilen, bir balıkçının oğlu olan Adem’i izliyor. Üniversitenin başındaki, nüfuzu sınırları aşan Büyük İmam, tüm öğrencilerin önünde aniden hayatını kaybedince Adem, -hiç istemese de- kendini cinayet ve entrikalarla örülmüş bir casusluk ağının tam göbeğinde buluyor; Büyük İmam’ın yerinin boşalmasıyla Mısır’ın en güçlü siyasal ve dini odaklarının acımasız güç mücadelesinde önemsiz biri olarak çok önemli bir rol oynayacağını fark ediyor.

Film Adı: Musallat 3

Yazan: Güray Ölgü, Alper Kıvılcım

Yönetmen: Özgür Bakar

Oyuncular: Kurtuluş Şakirağaoğlu, Pelinsu Çileli, İbrahim Aslan, Elçin Atamgüç, Zeynep Tülay Sağyaşar, Ayşe Keseroğlu, Esengül Yılmaz, Seyhan Taşdemir, Tuğçe Çelikünal, Burçin Çelikünal, Saadet Galin

Konu: Burhan on beş yıl önce gerçekleşen korkunç olaylar sonrasında, cinlerin saldırısıyla oğlunu ve gelinini kaybetmiş, oğlunun ve gelinin ölümlerinden sorumlu tutularak, akıl hastanesine yerleştirilmiştir. Fakat peşindeki “ateşten yaratılanlar”, yani cinler Burhan’ı yatırıldığı akıl hastanesinde de rahat bırakmamışlardır, ona musallat olmuşlardır.

Film Adı: Mummies / Mumyalar

Yazan:  Jordi Gasull, Javier López Barreira

Yönetmen: Juan Jesús García Galocha

Oyuncular (Seslendirenler): Sean Bean, Joe Thomas, Eleanor Tomlinson, Santiago Winder, Hugh Bonneville

Konu: Mısır’da, yeryüzünün derinliklerinde 3000 yıllık bir mumya şehri vardır. İmparatorluk emri ile Prenses Nefer, Thut ile evlenmek zorundadır. Ancak, ne Prenses Nefer, ne de Thut aslında evlenmek istemezler; Nefer özgürlüğüne düşkündür, Thut’un da bağlılığa alerjisi vardır. Tarıların istekleriyse kaçınılmazdır ve Thut, sadece yedi gün içinde Nefer ile evlenmek zorunda kalacak ve düğüne Firavun’un kendisine verdiği kadim yüzüğü getirecektir.

Film Adı: Knock at the Cabin / Kulübeye Tıklat

Yazan: M. Night Shyamalan, Steve Desmond, Michael Sherman

Yönetmen: M. Night Shyamalan

Oyuncular: Dave Bautista, Jonathan Groff, Ben Aldridge, Nikki Amuka Bird, Kristen Cui, Abby Quinn, Rupert Grint

Konu:  Genç bir kız ve ebeveynleri ücra bir kulübede tatil yaparken dört, silahlı yabancı tarafından rehin alınırlar ve ailenin kıyameti engellemek için akıl almaz seçim yapmasını isterler. Dış dünyaya erişimleri sınırlı olan ailenin her şeyi kaybetmeden önce neye inandıklarına karar vermeleri gerekmektedir.

Film Adı: Prestij Meselesi

Yazan: Mahsun Kırmızıgül

Yönetmen: Mahsun Kırmızıgül

Oyuncular: Mahsun Kırmızıgül, Onur Gözeten, Ali Erkin, Erkan Petekkaya, Biran Damla Yılmaz, Erdal Özyağcılar, Engin Hepileri, Eser Yenenler

Konu: Prestij Meselesi, müzik yapımcısı olan Hilmi Topaloğlu’nun Anadolu’nun dört bir yanından bulduğu yetenekli genç müzisyenleri keşfetmesini konu ediyor. 1990’lardan günümüze müziğe yön veren 3 gariban müzisyenin (Özcan Deniz, Haluk Levent, Mahsun Kırmızıgül) içlerindeki bitip tükenmeyen azimlerinin, mesleklerine olan tutkularının, hayatla olan mücadelelerinin ve kalpten kalbe giden o ilk yolculuğun gerçek hikâyesini anlatıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir