17 Şubat 2023 Haftası Vizyon Filmleri

17 Şubat 2023 Cuma günü itibariyle 2’si yerli, 4’ü yabancı olmak üzere toplamda 6 tane film gösterime giriyor. Filmlerin kısa bilgileri ve fragmanlarına haber metnimizden ulaşabilirsiniz.

Film Adı: L’immensita / Uçsuz Bucaksız

Yazan: Emanuele Crialese, Francesca Manieri, Vittorio Moroni

Yönetmen: Emanuele Crialese

Oyuncular: Penélope Cruz, Luana Giuliani, Vincenzo Amato, Patrizio Francioni, Maria Chiara Goretti

Konu: 1970’ler, Roma. Toplumsal dönüşümün, kültürel değişimin, ışıltıyla döküntünün, eskiyle yeninin arasında bir dönem, bir dünya… Clara ile Felice de çocuklarıyla birlikte Roma’nın yeni modern apartmanlarından birine taşınır. Artık birbirlerine âşık değildirler, onları bir arada tutan tek şey çocuklarıdır. En büyük çocukları Adriana, kendini erkek olarak tanımlar, ancak bu durum ailenin kırılgan bağlarını iyice zorlar.

Film Adı: Winnie the Pooh: Blood and Honey / Winnie The Pooh: Kan ve Bal

Yazan: Rhys Frake-Waterfield, A.A. Milne

Yönetmen: Rhys Frake Waterfield

Oyuncular: Gillian Broderick, Paula Coiz, Chris Cordell, Frederick Dallaway

Konu: Winnie The Pooh ve Piglet, Christopher Robin tarafından terk edildikten sonra vahşi katillere dönüşürler. Yüz Dönüm Ormanı artık kurbanlarını bekleyen öfkeli iki katilin oyun alanı olmuştur.

Film Adı: Kırmızı Başlıklı Kız ve Bizim Kahramanlar

Yazan: Alev Meltem Çitci

Yönetmen: Erhan Yiğit

Konu: Film, ormanın düzenini geri getirmek için bir araya gelen Kırmızı Başlıklı Kız, Nasreddin Hoca ve Keloğlan’ın hikâyesini anlatıyor. Mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşadıkları ormanda alışılagelmiş güzel bir güne başlayan Kırmızı Başlıklı Kız, ormanın üzerini kaplayan kara bulutlar ve aniden başlayan fırtınanın sebebi konusunda hiçbir fikri yoktur. Aklına ormanda yaşayan Nasrettin Hoca gelir ve “Bilse bilse Nasrettin Hoca bilir.” diyerek arkadaşları ile birlikte yola koyulurlar. Havadaki değişikliğin farkında olan Nasrettin Hoca, kapıya gelen Kırmızı Başlıklı Kız’a ormanın dengesini koruyan Keloğlan’ın başına bir şey gelmiş olabileceğini söyler. Hep birlikte Keloğlan’ın evine doğru yola çıkarlar. Keloğlan’ı bulduklarında Sihirli Asa’nın ve Sihirli Taş’ın, Kurt tarafından çalındığını öğrenirler. Ormanın eski huzuruna kavuşması için bir an önce Sihirli Asa ve Taşı Kurttan geri almaları gerekmektedir

Film Adı: Nefes: Yer Eksi İki

Yazan: Hakan Evrensel

Yönetmen: Ozan Uzunoğlu

Oyuncular: Murat Yıldırım, Murat Yıldırım, Bestemsu Özdemir, Şahin Kendirci, Arda Aranat, İlker Aksum, Cezmi Baskın

Konu: Helikopter, yüzlerce metrelik yarların arasından adeta toprağı yalayarak uçuyordu. İkinci pilotun yüzü gerilmişti. Komutanını ikaz etme gereği duydu. Gözleri irtifa göstergesinde, dudakları titreyerek konuştu: “Komutanım. Yer artı yirmi uçuyoruz!” Gelen cevap buz gibiydi: “Bazıları yer eksi iki olmak üzere… Yerin iki metre altıdır aslında Yer Eksi İki… “ Yıl 1993.. Terörün Azrail gibi bölgeye çöktüğü bir dönem. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin bir köşesinde, üç kişinin kesişen hayatları…

Film Adı: The Son / Evlat

Yazan: Florian Zeller

Yönetmen: Florian Zeller

Oyuncular: Hugh Jackman, Laura Dern, Vanessa Kirby, Zen McGrath, Anthony Hopkins

Konu: Ailesi boşandıktan birkaç yıl sonra Nicholas, artık annesi Kate ile yaşamak istemediğine karar verir . Bunun yerine Nicholas, yeni sevgilisi Beth ve bebekleriyle birlikte yaşayan babası Peter’ın yanına taşınır. Nicholas bir aydan fazla bir süredir okulu asıp, bütün gün New York şehrinin sokaklarında dolaşmaktadır. Hayatın kendisine yük olduğunu ve bir şeylerin değişmesini istemektedir. Nicholas’ın tutumu annesini korkutur ve Peter, oğlunun hayatındaki bu açıkça zor dönemle başa çıkmasına yardım edebileceğini umar. Geçmişte kendi babasıyla yaşadığı sıkıntıları hatırlayan Peter da Nicholas’a iyi bir baba olmaya çalışır ancak bu, sandığı kadar kolay olamayacaktır.

Film Adı: Astérix and Obélix : The Middle Kingdom / Asteriks ve Oburiks: Orta Krallık

Yazan: René Goscinny, Albert Uderzo, Guillaume Canet

Yönetmen: Guillaume Canet

Oyuncular: Melanie Thierry, Vincent Cassel, Marion Cotillard

Konu: Yıl M.Ö. 50. Kötü prens Deng Tsin Qin, Çin İmparatoriçesi’ni esir almıştır. Bu sırada kaçmayı başaran imparatoriçenin kızı Sass-Yi, sihirli iksir sayesinde insanüstü güçler elde eden Asteriks ve Oburiks’ten yardım ister. Hem denizde hem de karada tehlikeli maceralara atılan Sass-Yi, Asteriks ve Oburiks, geç olmadan imparatoriçeyi kurtarabilecek midir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir