3 Mart 2023 Haftası Vizyon Filmleri

3 Mart 2023 Cuma günü itibariyle tümü yabancı 7 film gösterime giriyor. Filmlerin kısa bilgileri ve fragmanlarına haber metnimizden ulaşabilirsiniz.

Film Adı: Pathaan

Yazan: Shridhar Raghavan, Abbas Tyrewala, Siddharth Anand

Yönetmen: Siddharth Anand

Oyuncular: Shah Rukh Khan, Deepika Padukone, John Abraham, Dimple Kapadia

Konu: Pathaan, Hindistan’ın en büyük gizli servisi RAW’ın çok yetenekli özel bir ajanıdır. Uzun süredir ortalarda görünmeyen ve hayatını kaybettiği düşünülen Pathaan, beklenmedik bir anda yeniden ortaya çıkar. Çünkü eskiden de peşinde olduğu ve son seferinde onu kandıran bir terör örgütü geri dönmüştür ve zararlı faaliyetlerine yeniden başlamıştır.

Film Adı: Knutsen & Ludvigsen 2: Det Store Dyret – Two Buddies and a Badger / Kaptan Porsuk: Kayıp Hazinenin Peşinde

Yazan: Oysteın Dolmen

Yönetmen: Gunhild Enger, Rune Spaans

Oyuncular (Seslendirenler): John F.Brungot, Hermann Sabado, Per Inge Torkelsen, Heidi Goldmann

Konu: Knutsen ve Ludvigsen tünellerde yaşayan iki arkadaştır. Bir gün iki arkadaş, tünellerini kaybedebileceklerini ve oradan taşınmaları gerektiğini öğrenirler. Onlara sadece efsanevi korsan Kaptan Porsuk yardımcı olabilir. Ama Kaptan’ın nerede olduğu belli değildir. Knutsen ve Ludvigsen, Kaptan Porsuk’u bulmak ve tünellerini kurtarmak için çılgın bir maceraya atılırken inanılmaz bir yolculuk başlar.

Film Adı: Tom Medina

Yazan: Tony Gatlif

Yönetmen: Tony Gatlif

Oyuncular: David Murgia, Slimane Dazi, Karoline Rose Sun, Suzanne Aubert

Konu: Tom Medina, çocuk mahkemesi tarafından Fransa’nın güneyinde doğa ile uyum içinde yaşayan Ulysse’nin bakımını gerçekleştirmek için gönderilir. Burada boğa ve atların büyüsüne kapılan Tomm, Ulysse’nin rehberliğiyle hırsızlığı bırakır. Artık değişmeyi arzulayan Tom, beklemediği bir düşmanlıkla karşı karşıya kalır. Bu duruma isyan eden Tom’un yolu kaderiyle savaşırken Suzanne ile kesişir.

Film Adı: Living / Yaşamak

Yazan: Kazuo Ishiguro

Yönetmen: Oliver Hermanus

Oyuncular: Bill Nighy, Aimee Lou Wood, Alex Sharp, Tom Burke

Konu: 1950’li yıllar, Londra. Ömrünü bir belediye ofisinde harcamış, tekdüze bir hayata sahip olan Williams, bir gün kendisinden beklenmedik bir şey yapar; işe gelmeyi bırakır. Ölümcül bir hastalığı olduğunu öğrenen Williams, hayatında ilk kez dolu dolu yaşamayı deneyecektir.

Film Adı: Schchelkunchik i Volshebnaya Fleyta / The Nutcracker and the Magic Flute / Fındıkkıran ve Sihirli Flüt

Yazan: Vasiliy Rovenskiy

Yönetmen: Viktor Glukhushin

Oyuncular (Seslendirenler): Lyubov Aksyonova, Prokhor Chekhovskoy, Aleksey Chumakov, Fedor Fedotov

Konu: Bu hikâyenin baş kahramanları oyuncak asker Fındıkkıran ve Marie adında güzel bir kızdır. Marie babasını yıllar önce kaybetmiş, annesiyle birlikte zor şartlarda yaşamaktadır. Kötü kalpli tefeci Mr. Ratter bu durumdan faydalanmak ister, yeni yıl akşamı Marie’nin annesine evlilik teklifinde bulunmak için gelir. Gelirken yanında küçük Marie’ye hediye etmek için Fındıkkıran adında oyuncak bir asker getirir. Marie’nin annesi içinde bulundukları zor şartlardan dolayı evlilik teklifini kabûl etmek zorunda kalmıştır. Marie bu durumdan çok mutsuz olur ve o akşam bir dilekte bulunur. Dileği de mutlu çocukluk yıllarına geri dönebilmektir. Mucizevi şekilde dileği aniden gerçek olmuş, Marie kendini sihirli bir peri masalının içerisinde bulmuştur. Bu sihirli Dünya’da çocukken oynadığı oyuncakları Kuzu Curly, Devekuşu Red Beak, yeni hediye edilen oyuncak asker Fındıkkıran da dahil tüm oyuncakları canlanmıştır. Marie’nin boyu da oyuncakları kadar küçülmüştür. Kendisine hediye edilen oyuncak asker Fındıkkıran aslında Çiçekler Diyarı’nın gerçek prensi George’tur. Kötü kalpli üvey annesi tarafından büyü yapılarak oyuncak askere çevrilmiştir. Böylece üvey annesi Çiçekler Diyarının yönetimini eline geçirmiştir. Fındıkkıran’ın tekrar gerçek prens George’a dönüşmesi ve Marie’nin de sonunda evine dönebilmesi için Çiçekler Diyarı’na yolculuğa çıkıp büyüyü bozabilen sihirli flütü ele geçirmeleri gerekmektedir. Marie ve cesur oyuncak arkadaşları Çiçekler Diyarına yola çıkarlar.

Film Adı: Creed III / Creed III: Efsane Devam Ediyor

Yazan: Keenan Coogler, Zach Baylin, Ryan Coogler

Yönetmen: Michael B. Jordan

Oyuncular: Michael B. Jordan, Tessa Thompson, Jonathan Majors, Wood Harris

Konu: Adonis Creed, boks dünyasına hükmettikten sonra hem kariyerinde hem de aile hayatında başarılı olmuştur. Çocukluk arkadaşı ve eski bir boks dahisi olan Damian, uzun bir hapis cezasını çektikten sonra yeniden ortaya çıkar. Eski arkadaşlar arasındaki yüzleşme, bir kavgadan daha fazlasıdır. Skoru belirlemek için Adonis, kaybedecek hiçbir şeyi olmayan bir dövüşçü olan Damian ile savaşmak için geleceğini tehlikeye atmalıdır.

Film Adı: A Man Called Otto / Hayata Röveşata Çeken Adam

Yazan: David Magee

Yönetmen: Marc Forster

Oyuncular: Tom Hanks, Mariana Treviño, Rachel Keller, Manuel Garcia-Rulfo

Konu: Film, tek eğlencesi kendisinden bıkmış komşularını eleştirmek ve acımasızca yargılamak olan huysuz dul Otto Anderson’un hikâyesini anlatıyor. Otto’nun yan dairesine hayat dolu genç bir aile taşındığında, Otto dişine göre bir rakiple, kıvrak zekâlı ve karnı burnunda Marisol ile karşılaşıyor. Marisol ve Otto’nun arasında Otto’nun hayatını ters yüz edecek bir dostluk başlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir