10 Mart 2023 Haftası Vizyon Filmleri

10 Mart 2023 Cuma günü itibariyle 4’ü yerli, 5’i yabancı 9 film gösterime giriyor. Filmlerin kısa bilgileri ve fragmanlarına haber metnimizden ulaşabilirsiniz.

Film Adı: Ne Olacak Halim? – Halim Pekyaman

Yazan: Semra Dündar

Yönetmen: Semra Dündar

Oyuncular: Emre Altuğ, Algı Eke, Lemi Filozof, Selen Domaç, Ömer Duran, Gökhan Eryılmaz, Esra Sönmezer

Konu: Çocukken annesinin kendisini sürekli “baş belası” olarak görmesiyle çocuklara neredeyse düşman olan, aile olma yuva kurma fikrinden uzak playboy hayatı yaşayarak gününü gün eden meşhur sunucu Halim Pekyaman, bir gün canlı yayın esnasında çocuklar hakkında ileri geri konuşunca seyirci tarafından “çocuk düşmanı” ilan edilir. Kanal’dan apar topar kovulmasının yanı sıra toplumsal bir linçe uğrayan Halim’in hayatı bir anda alt üst olur. Çareyi Kuşadası’nda henüz hiç görmediği yatırım amaçlı aldığı bir yazlık eve sığınmakta bulan “çocuk düşmanı” Halim Pekyaman, kaderin garip bir cilvesiyle, kocası tarafından terk edildiği için 4 çocuğuyla tek başına hayat mücadelesi veren temizlikçi Melek’le tanışır ve ona aşık olur. Ve yine kaderin kendisine ördüğü ağlar sayesinde Melek’in 4 çocuğuna bakıcılık yapmak zorunda kalan Halim, oldukça zor durumlara düşer. Acaba Halim Pekyaman İstanbul’daki eski şaşaalı hayatını unutup, yeni ve mütevazi hayatına alışarak bir aile babası olmayı başarabilecek, mutluluğu ve huzuru bulabilecek midir? Yoksa İstanbul’daki kurulu düzenine ve renkli hayatına geri dönmeyi mi yeğleyecektir?

Film Adı: Ulan Salih

Yazan: Meryem Sahin

Yönetmen: Bülent Terzioğlu

Oyuncular: İnan Ulaş Torun,  Eslem Akar, Levent Sülün, Aleyna Dalveren

Konu: Salih, geçmişte üniversitede okuduğu heykel bölümünü yarıda bırakmış, girişimde bulunduğu birçok işte başarıyı yakalayamamış, hayatında arzu ettiği düzeni kurmaya çabalayan fakat beceremeyen birisidir. Kardeşi Sezgin ve kız kardeşi Ayşegül’ün kocası olan Yıldıray’la birlikte babadan kalma oto tamirhanesini işletmektedir. 6 yılı birlikte geçirdiği büyük aşkı Aysel’i terk etmiş ve hayatını düzene sokmak adına kız kardeşinin uygun gördüğü Sultan’la evlenmeye karar vermiştir. Bunun için ilk adımı atar ve ailesiyle birlikte Sultan’ı istemek için kız evine gider. Fakat o sırada Salih’in eski sevgilisi ve yüreğinin gerçek sahibi Aysel’den gelen telefon her şeyi bir anda değiştirir. Aysel arabasıyla uçurumun kenarında, düşmek üzeredir. Onu kurtaracak Salih’ten başka kimsesi yoktur. Salih bir çıkmazda kalır. Kardeşlerinin tüm engellemelerine hatta kendine rağmen Salih, yüreğine söz geçiremez ve tamirhanedeki eski, kendini bile çekemeyen çekiciyle Aysel’i kurtarmak için yola çıkar.

Film Adı: Pinkfong Sing-Along Movie 2: Wonderstar Concert /  Pinkfong: Baby Shark

Yönetmen: Sukyoung Kim

Oyuncular (Seslendirenler): Allen York Bailey, Lexi Fontaine, Larissa Gallagher, Kyle McCarley, Cassandra Lee Morris, Colleen O’Shaughnessey, Jessica Rau, Tara Sands

Konu: Türkiye’nin ilk interaktif animasyon sinema filmi. Çocukların hayran olduğu Pinkfong ve Hogi’nin tüm dünyada mega hit olan şarkısı Baby Shark dahil olmak üzere en sevilen şarkılarını Türkçe olarak söyleyin ve dans edin.

Film Adı: Uçuş 811

Yazan: Onur Özcan

Yönetmen: Hakan Kerim Karademir

Oyuncular: Burcu Kara, Emre Karayel, Yosi Mizrahi, Serhan Süsler, Ozan Can Yiğit, Beste Bereket, Ömer Akgüllü, Nazlı Kurbal, Zeynep Elçin, Cemal Çelik, Hazal Uprak

Konu: 2 milyon dolar değerindeki bir zümrütü Amerika Birleşik Devletleri’deki müzayedeye götüren Azra ve Cengiz çiftinin de içinde olduğu 811 numaralı uçak İstanbul’dan New York’a gitmek üzere havalanırken yaşanan şüpheli bir ölüm tüm yolcuların kaderini değiştirir.

Film Adı: An Cailin Ciuin / A Quiet Girl / Sessiz Kız

Yazan: Colm Bairéad, Claire Keegan

Yönetmen: Colm Bairead

Oyuncular: Carrie Crowleyi, Andrew Bennett, Catherine Clinch, Michael Patric, Kate Nic Chonaonaigh

Konu: Hastalıklı ailesi, içine kapanık ve ihmal edilmiş kızları Cait’i, yazı geçirmesi için koruyucu ailesinin yanına gönderir. Cait alışık olmadığı ilgi sayesinde serpilirken, hayatını daha önce deneyimlemediği bir şekilde yaşamaya başlar. Bu huzurlu evde, hiç beklemediği bir sır keşfedecektir.

Film Adı: Tek Yürek – İmalat-ı Harbiye

Yazan: Eyüp Coşkun

Yönetmen: Serdar Çetinkaya

Oyuncular: Turgay Tanülkü, Sitare Akbaş, İnanç Konukçu, Sedef Şahin, Esat Deniz Abdaloğlu, Ömer Toprak Yılmaz, Tarkan Göller, Anıl Çelik, Ceyhun Fersoy, Hakan Çankaya, Mert Karabulut, Cem Kılıç, Mehmet Sabri Arafatoğlu, Serhat Yılmaz, Leyla Bezirci, Ali Sağ, Salih Tıraş, Zeki Çokaygil, Mert Şahin

Konu: 1910 yılında Osmanlıya cephane üreten fabrikalarda çalışan İmalat-ı Harbiyeli işçiler takımlarını kurarak Fransızların kontrolündeki ligde futbol oynamaya başlarlar. Eğlenceli bir tutku olarak başlayan futbol kısa sürede milli bir davanın parçası haline gelir bu topraklarda. İmalat-ı Harbiyeli işçiler o gün nasıl Tek Yürek olup memleketin kurtuluşu için savaştıysa bugün de taraftarlar, kulüp ve mahalleli yine aynı ruhla, İmalat-ı Harbiye ruhuyla Tek Yürek olup kanser hastası Yiğit için birlik olup savaşırlar.

Film Adı: The Wishmas Tree / Hayaller Ülkesi: Gizemli Macera

Yazan: Peter Ivan, Ryan Greaves, Amy Parry

Yönetmen: Ricard Cussó

Oyuncular (Seslendirenler): Miranda Tapsell, Ross Noble, Kate Murphy, Ricard Cusso

Konu: Genç ve çok haylaz olan Kerry yanlış tuttuğu dileği ile sadece memleketi Sanctuary City’nin tamamını dondurmakla kalmaz, aynı zamanda orada yaşayan tüm hayvanların hayatını tehdit eder ancak Hayaller Şehri sonsuza kadar yok olmadan önce, dileğinin sonuçlarını geri almak ,tüm hayvanları ve şehrini kurtarmak için zorlu bir maceraya atılır.

Film Adı: Scream 6 / Çığlık 6

Yazan: James Vanderbilt, Guy Busick, Kevin Williamson

Yönetmen: Matt Bettinelli, OlpinTyler Gillett

Oyuncular: Melissa Barrera, Jasmin Savoy Brown, Mason Gooding, Jenna Ortega, Hayden Panettiere, Courteney Cox, Jack Champion, Henry Czerny, Liana Liberato, Dermot Mulroney, Devyn Nekoda, Tony Revolori, Josh Segarra, Samara Weaving

Konu: Son hayalet maskeli cinayetlerinin ardından, hayatta kalan dört kişi Woodsboro’yu geride bırakır ve New York’a yerleşerek yeni bir sayfa açar. Ancak geçmişleri peşlerini bırakmayacaktır.

Film Adı: 65

Yazan: Scott Beck, Bryan Woods

Yönetmen: Scott Beck, Bryan Woods

Oyuncular: Adam Driver, Ariana Greenblatt, Chloe Coleman, Nika King

Konu: Uzun menzilli bir keşif görevindeyken, korkunç bir kaza sonucu gemisi ile bilinmeyen bir gezegene düşen pilot Mills, aslında Dünya’nın üzerine iniş yaptığını fark eder; 65 milyon önceki dünyaya…  Artık Mills ve onun dışında hayatta kalan tek kişi olan Koa adındaki kız için kurtuluşun tek yolu, tarih öncesinde yaşayan tehlikeli yaratıklarla dolu bu araziden kaçmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir