17 Mart 2023 Haftası Vizyon Filmleri

17 Mart 2023 Cuma günü itibariyle 2’si yerli, 5’i yabancı 7 film gösterime giriyor. Filmlerin kısa bilgileri ve fragmanlarına haber metnimizden ulaşabilirsiniz.

Film Adı: Haris

Yazan: Kadir Genç

Yönetmen: Kadir Genç

Oyuncular: Mesut Gedikoğlu, Bülent Çelik, Hasret Yılmaz, Osman Koyun, Hüseyin Önel

Konu: Sami borç batağındadır ve çaresizdir. Çıkış yolu ararken arkadaşı Anıl kendisinde bir harita olduğunu söyler. Borçlarından dolayı başka çaresinin kalmadığını düşünen Sami haritayı alarak hazinenin peşine düşer. Ancak o yolda bilmediği bir şey vardır. Hazinenin gerçek sahipleri Haris cinleridir.

Film Adı: Pattie et la Colere de Poseidon / Argonuts / Kahraman Kuyruklar

Yazan: David Alaux, Eric TostiJean, François Tosti

Yönetmen: David Alaux, Eric TostiJean, François Tosti

Oyuncular (Seslendirenler): Kaycie Chase, Christophe Lemoine, Emmanuel Curtil, Michel Tureau

Konu: Genç, zeki ve cesur bir fare olan Pati ile kedi arkadaşı Sam, Antik Yunan’daki en tuhaf ve tehlikeli yaratıklarla savaşmak için zorlu bir yola çıkacaklar! Sevimli dostlarımız, Usta kahraman Jason’ un önderliğinde yaşadıkları kenti kurtarabilmek için   önlerine çıkan zorluklara karşı büyük mücadele veriyorlar.

Film Adı: Rebel / Asi

Yazan: Adil El Arbi, Bilall Fallah, Kevin Meul

Yönetmen: Adil El Arbi, Bilall Fallah, Kevin Meul

Oyuncular: Aboubakr Bensaihi, Lubna Azabal, Amid El Abri, Tara Abboud

Konu: Kamal hayatını yoluna koymaya karar verir ve Belçika’dan ayrılarak Suriye’deki savaş mağdurlarına yardımcı olmak için yola çıkar. Suriye’ye vardığında milislere katılmak zorunda kalır ve Rakka’da yüzüstü bırakılır. Geride kalan kardeşi Nassim, kendisini abisine ulaştıracakları sözünü veren radikal gruplar için kolay lokma olur. Anneleri Leila ise geride kalan en küçük çocuğunu korumak için savaş vermek zorundadır.

Film Adı: Modelo 77 / Mahkum 77

Yazan: Rafael Cobos, Alberto Rodríguez

Yönetmen: Alberto Rodríguez

Oyuncular: Miguel Herran, Javier Gutierrez, Fernando Tejero, Jesus Carroza

Konu: İspanya Barcelona. Yıl 1977. Carcel Modelo Hapishanesi. Genç bir muhasebeci olan Manuel iftiraya uğrar ve işlemediği bir suçtan dolayı 1977 yılında Modelo Hapishanesi’ne atılır. Yargılanmayı beklerken işlemediği suçtan dolayı beklenmedik bir şekilde 20 yıl ceza ile karşı karşıya kalır. Hapishanede mahkûm olarak geçirdiği sürede dayak yer ve dayanılmaz işkencelere maruz kalır.

Manuel, kendisini sıklıkla ziyarete gelen kız arkadaşı sayesinde hapishanede uğradığı işkenceleri basına sızdırmayı başarır, bu haberler mahkûmlardan ve dışarıdaki sivil halktan karşılığını bulacak bir mücadeleyi ateşler. Manuel kısa sürede direniş hareketinin lideri konumuna gelir.

Film Adı: Cin Büyüsü

Yönetmen: Batuhan Çelik

Oyuncular: Ayten Gizem, Ahmet Eymen Akyüz, Bahar Cemre Sarıkaya, Tamer Aktulum, Ayşe Kaya

Konu: Ahmet, karısı Zehra’nın tedavi edilemeyen ağrılarına son bir çare olarak, arkadaşı Ali’nin tavsiyesiyle Adana’daki bir köyün kaplıcalarına şifa aramaya gider. Kaplıcada birkaç gün geçiren Zehra, ağrılarının hafiflediğini söyler ve daha fazla kalmak ister. Ancak köydeki büyücü kadın Zehra’ya cin büyüsü yapıldığını söyler ve tuhaf olaylar başlar.

Film Adı: Shazam! Fury of the Gods / Shazam! Tanrıların Öfkesi

Yazan: Henry Gayden, Chris Morgan, Bill Parker

Yönetmen: David F. Sandberg

Oyuncular: Zachary Levi, Asher Angel, Jack Dylan Grazer, Adam Brody

Konu: Sihirli “Shazam!” kelimesini söyledikten sonra, yetişkin Süper Kahraman Shazam’a dönüşen genç Billy Batson’un maceraları ikinci filmde devam ediyor.

Film Adı: Norm of the North: Family Vacation / Karlar Kralı Norm 3: Aile Tatili

Yazan: Elie Choufany, Alec Sokolow

Yönetmen: Anthony Bell

Oyuncular (Seslendirenler): Lisa Durupt, Andrew Toth, Jonathan Holmes, Paul Dobson

Konu: Krallığı sırasında hem ailesine hem de görevlerine zaman ayırmakta zorlanan Norm, sonunda ailesiyle birlikte bir tatile çıkmaya karar verir. Ancak bir gece, tacının gizemli bir şekilde çalınması üzerine ailesine belli etmeden hem tatillerine devam etmeye hem de tacını bulmaya çalışmak zorunda kalır. Bu sorunu da her zamanki gibi ailesinin yardımıyla çözecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir